Low beam fld./vision

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YOL BILGISAYARINDA LOW BEAM FLD./VISION YAZIYOR VE GITMIYOR . BILEN VARSA BI ÇÖZÜM:cry: EKLEME:BU İKAZDAN SONRA OTOMATİK FAR YÜKSEKLİK AYARINI YAPMIYO.

Son düzenleme:

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Aynı Hata Var xenon lamba İle Alakası Yok Orjinal Lamba Alıp değiştim Gine var Sonra Öğrendiğime Göre Bu Hata Xenon Lu Sistemde Far Ayarı Otomatik Yaptığı için 2 Adet Denge Kolu Var Arabanın Altında Elektronik Onlardan 1 tanesi Sorun Yapınca Oluyormuş Söüp Temizlesem Düzelir belki Ama Sökemedim Belki Yazın Söktürüp Temizletirim Okside Olmuş Olma İhtimali Var

Kesinlikle Lamba değil Lambaları Ayarlayan Elektronik Mekanik Parça Sorunu yenisi 500 TL Ona göre

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Aynı Hata Var xenon lamba İle Alakası Yok Orjinal Lamba Alıp değiştim Gine var Sonra Öğrendiğime Göre Bu Hata Xenon Lu Sistemde Far Ayarı Otomatik Yaptığı için 2 Adet Denge Kolu Var Arabanın Altında Elektronik Onlardan 1 tanesi Sorun Yapınca Oluyormuş Söüp Temizlesem Düzelir belki Ama Sökemedim Belki Yazın Söktürüp Temizletirim Okside Olmuş Olma İhtimali Var

Kesinlikle Lamba değil Lambaları Ayarlayan Elektronik Mekanik Parça Sorunu yenisi 500 TL Ona göre

CDX lerde belli bir yaştan sonra genelde bu sorun oluyor.sorun geneldede xenon motorunda oluyor

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu alltaki malzemenin yerini yurdunu bilen yok mu?tam olarak.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
İki olasılık var. Göksal'in dediği gibi denge çubuklarında sorun olabilir. Yerini bende bilemiyorum şimdi
ikinci olarakta Araçta iki adet ECU yani xenon far beyni bulunuyor. Bunlardan biri arızalanırsa Low Beam Fld/Visions uyarısını verir. Farların çalışır ama ayarlamaz. servisteki bilgisayar bağlattığın zaman ECU (Elektronik Kontrol Birimi) Programlanmamış yazar. Bağladıkları bilgisayarda sağ ve sol xenon far seviyeleme cihazı bölümü var. aracını bilgisayara bağlattığın zaman hangi tarafta yukarıdaki arızayı veriyorsa o tarafın ECU'sunu yani xenon far beynini değiştirmen lazım.böylece sorun çözülür.

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli mokia sen bu işin uzmanisin.bugün aracin altina yattim malzemeyi aradim ben 4 adet diye biliyodum ama yalnizca sol ön tekerin tablaya bağlanyili ve yine sol arka tablaya bağlantili yani sadece 2 adet bulabildim fişleri söktüm temizledim.( fotosunuda çektim becerebilirsem koyucam.) sonra duvarin karşisina geçtim ilginçtir dediğin gibi yalnizca sol yükseklik ayarini yapiyo.sağda tik yok işin ilginç tarafi 2 side orjinal hella ve ben almadan 1 ay önce takilmişlar.şimdi mokia bu beyin nedir iyi tamirci tamir eder mi.yani senin bu noktada ucuz yollu çözüm önerin nedir.BALLAST DENİLEN ŞEYLE ECU AYNIMIDIR.
BU SOL ÖNDEKİ
ffffqg9.jpg

BUDA AYNISI

96234949io9.jpg

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Sol taraf yükseklik ayarini yapıyor normal ise
Soldaki Xenon beynini ( balastları ) sağ taraf ile ter değiştir. yükseklik ayarını telrar dene
Sorun değişen beyin ile sol tarafa taşınır ise O xenon beyni sorunlu demektir.
Eger beyinleri ( balastları ) yer değiştirdiğin halde sorun yine sağ tarafya kalırsa beyinlerin dışında bi sorun vardır. ozaman denge çubuklarına bakarsın..
Burada beyin ecu denilen şey evet balast dediğin kutu dur...

Son düzenleme:

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişen durum : şu anda 2 farda, farlar açıkken kontağı açarsan hızlıca yukarı kalkıyor ama takılarak tık tık inerken low beam yanıyo.eğer araç çalışırken yada kontak açıkken farları açarsan yükselmiyo bile demek oluyor ki.yükseklik ayarı yapan motorlar çalışıyo.ama burdan sonra kafam durdu.MOKIA dediğini yapıcam ama balastları.sökemiyorum ben farları komple alıp bi fişleri motorları temizliyim.