Liqui Moly Special Tec DX1 5w30 dexos1 gen2

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce 5 yıl bindiğim Astra j 1.4 t 2010 enjoy plus aracımda castrol mağnetec 5w-30 Mobil 1 ESP 0W-40 dexos 2 kullandım. bunlardan memnun kaldığım mobil di. Şimdi ise jetta 1.4 tsi den yeniden astra j ye dönüş yaptım sport stil paket 2014. Araştırmalarım sonucunda ise astra k larda ve j lerde kullanılması önerilen dexos 1 gen 2 onaylı bir yağ kullanmaya karar verdim. Yağ seçiminde ise başlıktaki yağı kullanmaya karar verdim.

Bu yağdan kullanan arkadaşlar görüşlerini ve yorumlarını paylaşırsa memnun olurum.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Liqui Moly oldukça kalitelidir. Lspi durumundan dolayı; gereksinimlere uygun en iyi yağlardan biridir.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracın bakımını yaptırdım ve bu yağdan kullandım. İleride farkı varmı göreceğiz inşallah. Yokmu bu yağdan kullanan?

carissma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memnuniyet

Yağdan memnun musunuz herhangi bir problem var mı yada castrolden farki

pangia26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben astra j 1.6 benzinli aracım için liqui moly 4600 top tec 5w30 dexos2 kullandım ve çok memnunum aracımı sanki farklı bir araca çevirdi, bir yağın bu kadar fark yaratacağını hiç düşünmemiştim, liqui moly gerçekten iyi bir marka tavsiye ediyorum.

alibayindir2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın forum üyeleri aracım astra j 1.4 A14Net motor 2014 model. 42.000 KM de aracımdan memnunum ancak bu piston kırma olayını okudum rus sitelerinde vesaire dexos 1 gen 2 kullanılmalı gibi ifadeler var biz de bu yağı kullanmalı mıyız? Bu yağ Dexos 2 kriterlerini de kapsıyor mu? sadece astra K lear için mi? Hiç bir yerden net bir bilgi alamadım. Teşekkürler.

rothlaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu yağı yaklaşık 200 km dir kullanıyorum. Bir önceki yağ GM idi. Yağı koyduktan sonra motor çok sessizleşti ve çalışması bariz derecede iyileşti. Ben çok memnunum şimdilik. Bu arada iki marka arasında kalmıştım diğeri mobil 1 Onu da çok öneriyorlardı.

alibayindir2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkur ederim. Ben bu yağı opel yetkili servise sordum. 8 ay önce servislere gelen yazıya göre A14NET(LUJ) motorlarda dexos2 yerine dexos 1 gen 2 kullanılacakmış. gm ve bu markada bu yağ var. Mobil de yok. Mobilin sitesini araştırdığımda yurt dışında var ama Türkiye De yok Mobil X1 gibi bir adı var.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok Memnunum

Yağı değiştirdikten sonra yaklaşık 5.000 km kullanma şansım oldu. Gram eksiltme ve yağın renginde en ufak bir değişme olmadı. Bir dahaki bakıma yine aynı yağa devam.