Libya ya İlk Bomba Düştü

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
şu komplo teorilerinden kurtulun artık yani mısırda toplanan yüzbinlerce insan kuklamı size göre her şey bop bırakın artık kurtulun şu komplesklerden.. insanların iradesi kendi kararları iradeleri fikirleri olamazmı hangi güç bırakın amerikayı hangi güç yüzbinlerce insanları meydana yığabilir hangi güç insaları savaşdırabilir.. bu libyada ülkesi için ölen o muhaliflere hakarettir..mısırda ölenlere hakarettir.. bu bop projesidir demek kusura bakmayında işin ucuzuna kaçmakdan başka bir şey değildir..

bunu ne amerika yapabilir nede başka bir kuvvet o coğrafyada internetinde etkisiyle büyük bir etkileşim var gençler artık dünyayı internet üstünden görebiliyor konuşup tartışıp başka ülkelerle kendi ülkelerini kıyaslaya biliyor guruplar kurup planlaşabiliyor.. kaldıki mısırdaki eylem facebook üstünden guruplaşan mısırlı gençlerin yapdığı bir oluşumdu.. fikirleri ne kadar doğruymuşki arkasında yüzbinlerce insanlar bu insanlara destek verdi..

bu türkiyedede oluyor geçenlerdede oldu birbirini tanımayan yüzlerce vosvoscu ankarada vos vos fan sitesi üstünden toplanıp benzinleri protesto ettiler onlarıdamı amerika organize etti..

Kusura bakma tek tek yanıtlayamayacağım. Çünkü gerçekten yoruldum bu meselelerle ilgili olarak.

Tek söyleyeceğim şey şu:

Türkiye'de kansız olacak diyorum ya... İşte senin yazdıkların da bu yönde. İnsanların kafa yapılarının değiştirilip yavaş yavaş milli duygulardan uzaklaştırılmak istenmesi meselesi...

Alınmaca darılmaca yok, düşündüklerimi yazdım ben!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kaddafi'nin devlet televizyonuna telefonla bağlanarak yaptığı açıklamadan satır başları:
- Bu saldırı, ikinci bir Haçlı Savaşı başlatacak. Halk buna karşı çıkacaktır. Afrikalılardan, Güney Amerikalılardan, Asyalılardan ve Araplardan Libya halkına destek olmalarını istiyoruz.
- Akdeniz şu anda bir savaş alanına dönüştü.
- Silah depolarını açıp halkı silahlandıracağız.
- Şu an itibarıyla Akdeniz ve Kuzey Afrika ülkelerinin çıkarları tehlikeye girdi.

Bunlar Kaddafi'nin açıklamaları idi.

Bugün yaşanan diplomasi trafiğinin ardından Libya'ya yönelik gelişmeleri yakından takip eden Türkiye de tutumunu dört ana çizgide muhataplarına iletti:
1. Libya, Irak olmasın, yani yaşanan süreç işgalle sonuçlanmasın.
2. Yapılan müdahale sınırlı olsun ve yalnızca Libya'da kardeş kanının akmasını engelleyici nitelik taşısın.
3. Düzenlenen operasyon, Libya'nın kaynaklarının paylaşılmak istendiği algısı yaratmasın.
4. Bölgesel hassasiyetler göz önünde tutulsun.

Bunlar ise Türkiye'nin...

Koyu yazılı olanları bir defa daha okuyun lütfen!

Nasıl örtüşüyor değil mi?

Amaç bu! Belli!

Devletler resmi olarak bile açıklamakta sakınca görmezken biz nasıl olur da buna "kompleks" deriz...

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
libyadan dolaylı ekmek yiyen 1 milyon kuzey afrikadan ekmek yiyen 3 milyon Türk var emperyalistlerin oraya müdahalesini hoş görmek hainlikten başka bişey değil.Bizimkilerin de iki ayda saf değiştirmesi kimi desteklediklerini açıkça gösteriyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakma tek tek yanıtlayamayacağım. Çünkü gerçekten yoruldum bu meselelerle ilgili olarak.

Tek söyleyeceğim şey şu:

Türkiye'de kansız olacak diyorum ya... İşte senin yazdıkların da bu yönde. İnsanların kafa yapılarının değiştirilip yavaş yavaş milli duygulardan uzaklaştırılmak istenmesi meselesi...

Alınmaca darılmaca yok, düşündüklerimi yazdım ben!

üstüme alınmadım çünkü libya istenirse işgal edilsin umrumda olmaz bunun milli duygularla bir alakası yok çünkü.. bana şu nu söylermisiniz kaddafi ile nasıl bir milli duygumuz olabilir her defasında senin ceddini aşalıyan senin hakir hor gören sana laf sokan bir insandan bahsediyoruz unuttuysanız hatırlatıyım daha ayaklanmanın ilk günü kaddafinin oğlu çıkdı bu ülkeyi türklere italyanlara bırakmayız dedi.. kaddafi çıkdı barbaros hayrettin paşa gibi büyük bir denizciye adi basit bir korsan dedi.. geçmişde türkiye aleyhinde yapdığı söylemleride unutmamak lazım sizin hangi kansızlıkdan bahsettiğinizi anlamadın kaddafinin tarafını tutunca kanlımı olucaz kaddafi atatürke hakaret eden kafir diyen bir insan geçmişdeki söylemlerini araştırın bakalım adam sıkıldıkça türkiyeye atalarımıza geçmişize hakaret eden laf sokan bir insan siz hayla hangi milli duygulardan hangi kansızlıkdan bahsede bilirsinizki.. yani ordaki insanları katletsin bumu kanlılık uçaklarıyla tanklarıyla masum insanları katletsin bumu insanlık kanlılık.. eğer bu kanlılıksa ben başımla gözümle kansız olurum sorun değil böyle bir zihniyetinin yanında durmam bile çünkü..

kusura bakmayın ama halkını öldüren ezen halkına fareler sıçanlar diyen böyle bir insanın yönetimde kalmasını isteyen bir insan topluluğu bence kansızdır.. sizde üstünüze alınmayın lütfen..

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durum halkın başkaldırması, petrolden falan çok daha öte bir durum.eğer başarılı olurlarsa projenin yarısı tamamlanmış olacak...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
üstüme alınmadım çünkü libya istenirse işgal edilsin umrumda olmaz bunun milli duygularla bir alakası yok çünkü.. bana şu nu söylermisiniz kaddafi ile nasıl bir milli duygumuz olabilir her defasında senin ceddini aşalıyan senin hakir hor gören sana laf sokan bir insandan bahsediyoruz unuttuysanız hatırlatıyım daha ayaklanmanın ilk günü kaddafinin oğlu çıkdı bu ülkeyi türklere italyanlara bırakmayız dedi.. kaddafi çıkdı barbaros hayrettin paşa gibi büyük bir denizciye adi basit bir korsan dedi.. geçmişde türkiye aleyhinde yapdığı söylemleride unutmamak lazım sizin hangi kansızlıkdan bahsettiğinizi anlamadın kaddafinin tarafını tutunca kanlımı olucaz kaddafi atatürke hakaret eden kafir diyen bir insan geçmişdeki söylemlerini araştırın bakalım adam sıkıldıkça türkiyeye atalarımıza geçmişize hakaret eden laf sokan bir insan siz hayla hangi milli duygulardan hangi kansızlıkdan bahsede bilirsinizki.. yani ordaki insanları katletsin bumu kanlılık uçaklarıyla tanklarıyla masum insanları katletsin bumu insanlık kanlılık.. eğer bu kanlılıksa ben başımla gözümle kansız olurum sorun değil böyle bir zihniyetinin yanında durmam bile çünkü..

kusura bakmayın ama halkını öldüren ezen halkına fareler sıçanlar diyen böyle bir insanın yönetimde kalmasını isteyen bir insan topluluğu bence kansızdır.. sizde üstünüze alınmayın lütfen..

Kanlı, kansız meselesini yanlış anlamışsınız.

Ben sizin anladığınızdan bahsetmiyorum. Size de kansız demek haddim değildir.

Anlatmaya çalıştığım; yapılan sözde devrimlerin kanlı mı kansız mı olacağıdır. Zamanında Erbakan çıkıp, karşı devrim kanlı mı olacak kansız mı, demişti. Ona atfen yazmıştım ben. Herhangi bir devletim yönetimine karşı yapılan devrimlerin kanlı - kansız olacağı meselesidir.

Mesela Mısır devrimi (hükümetin devrilmesinden söz ediyorum), kansız olmuştur. Irak devrimi ise ona göre kanlı olmuştur.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Kaddafi'nin ne halt olduğu benim umrumda değil. Ona tabii olan halk da aynı oranda umrumda değil.

Benim için önemli olan şey, 1. sayfada paylaştığım BOP ya da GOP projesinin tıkır tıkır işlemesidir. Kaddafi'nin devrilmesi ya da ayakta kalması beni ilgilendirmez. Kaddafi'nin BOP projesinin açıklanmasından sonra devrilmesi ile ilgilenirim ben. Çünkü iyi biliyorum ki, Hıristiyanlar iyilik olsun diye orada değiller! Örnek, Bosna!

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kanlı, kansız meselesini yanlış anlamışsınız.

Ben sizin anladığınızdan bahsetmiyorum. Size de kansız demek haddim değildir.

Anlatmaya çalıştığım; yapılan sözde devrimlerin kanlı mı kansız mı olacağıdır. Zamanında Erbakan çıkıp, karşı devrim kanlı mı olacak kansız mı, demişti. Ona atfen yazmıştım ben. Herhangi bir devletim yönetimine karşı yapılan devrimlerin kanlı - kansız olacağı meselesidir.

Mesela Mısır devrimi (hükümetin devrilmesinden söz ediyorum), kansız olmuştur. Irak devrimi ise ona göre kanlı olmuştur.

pardon ben mecaz anladım bende diyorum bunun kansızlıkla ne alakası var :D :D

ben inanın bu müdaheleyi çok insalcıl buluyorum neden derseniz bakınız hani petrol için dense değil neden değil zaten şu andada kaddafi petrolü yolluyor kesmiş değil.. ayrıca muhaliflere geçse gene yollarlar petrolü yani petrollük bir mevzu değil.. ve dikkat ederseniz amerika kafasına buyruk başına buyruk bu sefer hareket etmedi dediki bm den karar çıkmassa kılımı oynatmam dedi..

bm den karar çıkmasına rağmen dikkat edin ilk saldıran fransa oldu.. ve şu anakadar abd roket dışında bir uçağını bile havalandırmadı.. uçaklar nato birliklerinin uçakları. yani bu global çapda insalcıl bir müdahele hani abd tek saldırsa kafasına göre ırakdaki gibi saldırsa o zaman bende sizin yanınızda olurdum derdimki bu bop un bir adımı olabilir birde şu varki libya bop da bile değil libya afrika ülkesi.. o güya bop denilen projenin coğrafyasındaki ülkelerden biri bile değil.. ve ordaki petrolden faydalananda amerika değil avrupa.. yani deminde dedim bu işde belkide en zararlı ülke abd hiç bir menfaati yok sadece prestij derdinden liderlik yapıyor.. ve size şunuda söyliyim amerikanın müdaheleside çok sınırlı olucakdır amerika minumum ekonomik zararla bu işden yırtmaya çalışıcakdır..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
pardon ben mecaz anladım bende diyorum bunun kansızlıkla ne alakası var :D :D

ben inanın bu müdaheleyi çok insalcıl buluyorum neden derseniz bakınız hani petrol için dense değil neden değil zaten şu andada kaddafi petrolü yolluyor kesmiş değil.. ayrıca muhaliflere geçse gene yollarlar petrolü yani petrollük bir mevzu değil.. ve dikkat ederseniz amerika kafasına buyruk başına buyruk bu sefer hareket etmedi dediki bm den karar çıkmassa kılımı oynatmam dedi..

bm den karar çıkmasına rağmen dikkat edin ilk saldıran fransa oldu.. ve şu anakadar abd roket dışında bir uçağını bile havalandırmadı.. uçaklar nato birliklerinin uçakları. yani bu global çapda insalcıl bir müdahele hani abd tek saldırsa kafasına göre ırakdaki gibi saldırsa o zaman bende sizin yanınızda olurdum derdimki bu bop un bir adımı olabilir birde şu varki libya bop da bile değil libya afrika ülkesi.. o güya bop denilen projenin coğrafyasındaki ülkelerden biri bile değil.. ve ordaki petrolden faydalananda amerika değil avrupa.. yani deminde dedim bu işde belkide en zararlı ülke abd hiç bir menfaati yok sadece prestij derdinden liderlik yapıyor.. ve size şunuda söyliyim amerikanın müdaheleside çok sınırlı olucakdır amerika minumum ekonomik zararla bu işden yırtmaya çalışıcakdır..

Zamanında kaç defa Haçlı saldırıları düzenlemiş milletler için vicdanlılık konusunda erken karar veriyorsunuz. Ben inanıyorum ki; hiçbir hıristiyan millet gerçekten insancıl sebeplerle bir ülkeye değil uçak kaldırmak, kaşını kaldırıp bakmaz bile...

Buradaki amaç insancıllıktan çok uzaktır. Amaç bellidir. O da BOP'tur.

Plan tıkır tıkır işliyor. Önümüzdeki yıllarda takip edin, bakın. Sırasıyla belli devletlerde bu tip hareketler görülecek. Kimi kanlı, kimi kansız olacak. Mesela Kaddafi biraz sert çıkmasaydı, BM kılını bile kıpırdatmazdı. Kansız olurdu.

Öyle veya böyle ele geçirilmesi gereken çıbanbaşları kontrol altına alınacak. Son olarak ise Türkiye ve İran gündeme gelecek.

Türkiye'deki kansız olacak diyorum. Çünkü mevcut hükümet bu konuda büyük çalışmalar yapıyor. Önce eşbaşkanlık açıklandı. Şimdi de altyapı hazırlanıyor. İnsanlar bu konuda ikna edilmeye çalışılıyor. TSK gibi milli duruş sergileyen kurumlar bir bir halkın gözünden düşürülüyor. Ve milli duruş kaybettirilmeye çalışılıyor. Gerisi basit zaten. Her şey hazır demektir. At meydana çıkar, istediği gibi koşar. Bu konuda büyük yol alındı zaten...

Son olarak Türkiye'nin de desteğiyle İran halledildi mi, alın size yeni Ortadoğu! Petrol deseniz offfff, yer altı deseniz offfffff, tarih deseniz offffff!

Çünkü Ortadoğu, dünyanın başkentidir denilebilir. Burayı herkes elde etmek ister. Bütün gözler burdadır. Yeri ve zamanı geldi mi, plan uygulanır.

Yazdıklarıma komplo teorisi gözüyle bakılması/baktırılması bile Türkiye için ortaya konan lobi faaliyetlerinin bir ürünüdür. Önce gazı verirsiniz; siz kompleksli değilsiniz, azcık irade sahibi olun, kendinizi küçük görmeyin v.s. diye... Sonra da koltukları kabaran düşmanı al aşağı edersiniz. Futbol maçlarından önce bile yapılır bu... ;)