Libya ya İlk Bomba Düştü

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırk yıllık ESAD, oldu size birkaç yılda ESED!

"Suriyeli gazeteci Hüsnü MAHALLİ’ye sormuşlar: “Esad” ifadesinin Avrupa devletlerindeki kullanımının uzun bir süre Türkiye’de de kullanıldığına işaret eden Mahalli, Ortadoğu coğrafyasında bu ifadenin “Esed” olarak kullanıldığını ifade etmiş. Mahalli, ‘‘ Arap ses sisteminde “e” sesi yok, “e” ile “a” arasında bir ses var. Her iki şekilde de anlam değişmediği için farklı şekillerde kullanılabilir.” Demiş.

Anadolu Ajansı, medyada değişik şekillerde yazılan ve okunan bu kelime için TDK’na başvurmuş. TDK uzmanları da : ’’Arap ve Fars kökenli bazı kişi adları, hem Türkler hem de Araplar ve Farslar tarafından kullanılmaktadır. Bu tür adlar Türkler tarafından kullanıldığı zaman Türkçe söylenişlerine göre yazılırlar. Aynı isimler Araplar ve Farslar tarafından kullanıldığında yine Türkçe söyleniş esas alınır; ancak tonlu ünsüzler olduğu gibi kalır: Ahmed, Bedreddin, Muhammed ve Necmeddin’’ şeklinde cevap vermişler ve.
“Basın yayın organlarında ’’Esat, Esad, Eset, Esed’’ gibi farklı biçimlerde yazılan ve adının yazımı üzerinde mutabakata varılamayan Suriye Devlet Başkanı’nın adının ’’Beşşar Esed’’ olarak kullanılması gerektiğine” karar vermişler."
alıntıdır

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Dili, bana anlatma lütfen...

Siyasette farklı fikirlere bir yere kadar tahammülüm vardır. Ancak dil gibi bir konuda bile yapılan siyasi ayak oyunlarına kılıf aranmış. Yok Hüsnü Mahalli ne demiş, yok TDK'ya sorulmuş falan...

Yahu güzel kardeşim, kırk yıldır ESAD demiyor muydun? Neden iki gün içinde ESED'e dönüştürdün. TRT'nin ve bilumum TV kanalının bir gün içinde ESED yazmaya ve demeye başladıklarını görmedin mi?

Toplum mühendisliğinin en nadide örneklerinden biri kullanılıyor ve sen bana dil diyorsun.

İnsaf edin artık! Her şeyi siz bilmiyorsunuz! Ve herkesi kandıramazsınız!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
OBAMA: Amerikan halkına seslenmek istiyorum. Artık savaştan yorulduğunuzu biliyorum ve Suriye’deki sorunu bir savaşla çözemeyiz. Bu nedenle bir kara operasyonu düşünmüyoruz. Muhaliflere desteğimiz sürecek. Şam’da yaşananlara seyirci kalamayız. Bireylerin barış içerisinde yaşaması ülkelerin sorumluluk almasına bağlıdır. Kongrede her iki partiden bazı şeylerin siyasetten daha önemli olduğunu göz önüne almasını istiyorum. Amerika’nın sınırları dışında neler yapabileceği mesajını vermek istiyorum. Kongre’den beklentim bu.”

“Sayısız bireyin katledilmesine seyirci kalamayız. Hem dünyaya hem de Kongre’ye bu mesajı veriyorum. Bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.”

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24625398.asp

Obama efendi açıklama yapmış. Kısaca diyor ki, ben şimdilik Suriye'ye girmem. Muhalifler (müslümanlar), rejimi (diğer müslümanları); rejim de muhalifleri zaten öldürüyor. Ben muhaliflere destek vereyim. Olan müslümanlara olsun.

Bunu eğer görmüyorsak biz, yazıklar olsun bu millete! Bunca müslüman birbirini binbir eziyetlerle katlederken ve bunu ABD'nin ve AB'nin kirli emelleri için yaparken biz emperyalistlerin yanında yer alıyorsak yazıklar olsun bize! Sorsanız müslümanız derler, bizi küçümserler yatacak yeriniz yok sizin! Allah kahredecek sizleri!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
12 yıllık zaman içinde etrafımızda dostumuz diyeceğimiz bir tek ülke kalmadı... etrafımızda olan ülkeler petrol ülkeleri olmasına karşın bizim ülkemiz dünya nın en pahalı petrol ürünleri satmakta...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal el Mikdat, ABD'nin Suriye'ye bir operasyon düzenlemesi halinde Şam'ın sadece İsrail'i değil, Ürdün ve Türkiye'yi de vuracağını söyledi. Başbakan Erdoğan ise Suriye'nin "Türkiye'yi vururuz" tehdidine karşılık, "Ülkemiz böyle bir şeye her an hazırdır. Suriye'nin kendisi buna ne kadar hazırdır? Bunu bilemem" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24644325.asp

Sen git adamın ülkesinin içine et, binlerce müslümanın, kadının, çocuğun, yaşlının, gencin kanına gir; ondan sonra da demokrasi götüreceğiz bahanesiyle bu memleketi savaşa sokmaya çalış. Ben yemiyorum, siz de yemeyin!