lastikte yarıklar???

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda 17" jant ve regal marka lastikler (225 45 r17) var...

Özellikle ön lastilerde yarılmalar var bunlar 2-3 cm uzunluğunda (foto koyamıyorum ) lastikciye gösterdim bunların pek önemli olmadığını söyledi ama içim pek rahat etmedi... Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini almak istiyorum...:help:

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda 17" jant ve regal marka lastikler (225 45 r17) var...

Özellikle ön lastilerde yarılmalar var bunlar 2-3 cm uzunluğunda (foto koyamıyorum ) lastikciye gösterdim bunların pek önemli olmadığını söyledi ama içim pek rahat etmedi... Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyelerini almak istiyorum...:help:

uzun yola sakın çıkma o lastiklerle :eek: . allah korusun. o nası bi lastikçiymiş onu da anlamadım.

guugil

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tecrübelerime göre 45 yanakta lastik önemli. LAstik yılını kontrol et. Çok eski tarihse hamur özelliğini kaybettiğinden çatlıyor.

Yarıkların görüntüsü belli eder sana güvenilir mi o lastik diye bu yüzden can senin canın en iyi karar senin kararın olacaktır. Hızlı araç kullanan biriysen kimseye güven me?

Araba hiçbirsey lastik herşey.

Not:
Lastik satan adam yurtdışında lastik hamurunun yapımında mühendis olarak mı çalışmış yada prof. mu ki adama güveneceksin. Kafaya göre sıkıyor. Adam sıradan esnaf yahu..Uzman değil ki:)
Lastikçi olmasa lokantacı olurdu:D

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guugil doğru sölüyo 100 ün üstünde yarılır filan taşa cama filan gelir Allah korusun yani

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanaklardaki yarıkların cok onemli olmadıgını benım lastıkcım de soyledi ama balon yapma riskinin arttıgını ozellikle dirsek seklınde takılmalarda ( cukur kenarı gıbı ) bu risk artıyor muş tabii lastik omrunun bittiginin bir gostergesidir de aynı zamanda yanak catlamaları

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hazır açık konu varken bende derdimi söyleyim benim sağ ön lastikte tabanda desenin bi kısmında çatlak gördüm sanırım burdan havada kaçırıyo ama daha tam emin değilim bu tabandaki çatlak garantiye girermi yoksa banamı giricek :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek hızda büyük tehlike