Corsa Lastik tavsiyesi

archysenos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Pazar günü başıma talihsiz bir olay geldi, otoparka indiğimde lastiğimin patladığını gördüm vida girmiş bundan dolayı inmiş. Lastikçi tamirin mümkün olmadığını söyledi. Yeni lastik bakıyorum, İzmir yollarında ( arada bir çukurlu ) kullanışlı lastik hangisidir ? tecrübe eden tavsiyesi olan varsa yardımcı olmasını isterim. Lastik ölçülerim 195-55-16. Michelin CrossClimate cazip geldi bana fakat michelin lastikleri yumuşak olur çukurlarda balon yapar diyorlar, gerçi XL etiketi varmış kuvvetlendirilmiş yanaklar diye satılıyor. Kasım ayında bakıma gittiğimde oradaki usta da continental tak buna demişti. tavsiyelerinizi bekliyorum

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Pazar günü başıma talihsiz bir olay geldi, otoparka indiğimde lastiğimin patladığını gördüm vida girmiş bundan dolayı inmiş. Lastikçi tamirin mümkün olmadığını söyledi. Yeni lastik bakıyorum, İzmir yollarında ( arada bir çukurlu ) kullanışlı lastik hangisidir ? tecrübe eden tavsiyesi olan varsa yardımcı olmasını isterim. Lastik ölçülerim 195-55-16. Michelin CrossClimate cazip geldi bana fakat michelin lastikleri yumuşak olur çukurlarda balon yapar diyorlar, gerçi XL etiketi varmış kuvvetlendirilmiş yanaklar diye satılıyor. Kasım ayında bakıma gittiğimde oradaki usta da continental tak buna demişti. tavsiyelerinizi bekliyorum

Ben yeni değiştirdim michlen energy saver la netten çıkma aldım hatta lafı çıkma :) kişi 1000 km dahi yapmadan aracı satmış hatta 2015 in son haftasi faturası bile duruyordu toplam 550 verdim çıkan eskilerimide 100 e sattım 450 tl ye sıfırlamis oldum;). Sizde aynı şekilde bi şansınızı deneyin. Dayanıklılik olarak gayet iyi gibi sessiz konforlu . Ama sert lastik alırsanız contental bristone gibi orda konfor eksikliği sunacaktir. Tr şartlarında her lastik fazla dayanmaz biraz dikkatli olmalıyız maalesf köstebek yuvasi dolu. Michlen crossclimate arkadaşım kullanıyor gayet memlun yalnız yakıt da az bi fazlalığı oldu dedi malum kış lastiği olarakda özellik sunuyor. Siz sanırım izmirde' siniz size energy saver yeterli olacaktır

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bridgestone kampanya var şuan. bende corsa d aracıma bakıyorum ama gerçekten pahalı geldi bana.Deli gibi araştırıyorum Herkes michelin diyor. Birde dunlop ve petlas takıldı gözüme bilmiyorum ne yapacağım. Ayrıca 195/55/r16 yerine 195/60/r16 alsam bir şey fark edermi sizce ? yakıt tüketimi yol tutuşu fren mesafesi vs..

archysenos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bridgestone kampanya var şuan. bende corsa d aracıma bakıyorum ama gerçekten pahalı geldi bana.Deli gibi araştırıyorum Herkes michelin diyor. Birde dunlop ve petlas takıldı gözüme bilmiyorum ne yapacağım. Ayrıca 195/55/r16 yerine 195/60/r16 alsam bir şey fark edermi sizce ? yakıt tüketimi yol tutuşu fren mesafesi vs..

kampanyalı fiyatı ne dediler size ? 4 mevsim lastik bakıyorum ben 325 TL gibi bir ücret söyledi satıcı. Michelin 300 - 310 TL arası fiyatlar aldım 15 - 20 tl fark çok önemli değil ama kullanışlı bir lastik olsun istiyorum 5 ay sonra bir sürpriz çıkarmasın.

Bahsettiğiniz yanak genişliğini değiştirme konusunda http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25 sitesinden bilgi alabilirsiniz. Belirli bir orana kadar değişimlerde çok sıkıntı yok fakat tahminimce standartın dışına çıktığınız için ufak farklılıklar - değişiklikler olacaktır.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediğiniz ölçü yanak kalınlığı daha fazladir. Araç yüklü iken kasisden geçerken surtme olabilir. Bide 205 55 16 diye tercih ediyor corsa d kullanıcıları. Deneyimler bu lastiklerin direksyon a ağır yük bindirdigi elektronik olan mekanizmanin zarar gördüğü. Bende lastikciye sorduğumda balans ayarı tutmadığı yakıt artışı olduğunu söylemisti.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 mevsim lastik alacaksanız kışın ucuzluyor. Kış lastiği alacaksanız onuda bu aralar alın. Şu mevsimde yaz lastiği almak parayı sokağa atmak gibi bir şey.

emree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 mevsim lastik alacaksanız kışın ucuzluyor. Kış lastiği alacaksanız onuda bu aralar alın. Şu mevsimde yaz lastiği almak parayı sokağa atmak gibi bir şey.

Lastikler tel koparmaya başladı. Acil almam lazım o yüzden araştırma yapıyorum

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

2012 Opel Corsa Aracımda üzerinde 195/55 R16 87H Goodyear Excellence lastikler vardı bunlar ilk fabrikasyon lasitklerdi ve 52 bine kadar sorunsuz kullandım ve 4 senede lastik hamur özelliğini yitirdiği ve kendi can güvenliğimi aşırı düşündüğüm için bu sefer Goodyear 195/55 R16 87H Efficientgrip Performance Lastik aldım 1 Takım ve o kadar memnunum ki Goodyear dan anlatamam! Tabiki bu benim düşüncelerim. Bu arada bu lastiğin değerleri hiçbir lastikte yok! Yakıt Tasarrufu B Sınıfında Islak zeminde Frenleme A Sınıfında ;) Saygılarımla.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(2012) 85 bin km oldu michelin energysaver ler hala ayni yol tutusuna sahipler , dis derinlikleride oldukca fazla. 120bin km devirip oyle degistirecegim sanirim. Sizler neye gore degistiriyorsunuz anlayamiyorum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

archysenos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
(2012) 85 bin km oldu michelin energysaver ler hala ayni yol tutusuna sahipler , dis derinlikleride oldukca fazla. 120bin km devirip oyle degistirecegim sanirim. Sizler neye gore degistiriyorsunuz anlayamiyorum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben aracımın tekeri patladığı için değiştirdim. aracı kullanmaya bağlı olarak yıpranmalar vs olabiliyor. Özellikle yeni şoförlerde

---
tavsiyeler için teşekkürler sizlerden aldığım bilgilerle tanıdık bir lastikçiye gittim bütün aklımdaki modelleri söyledim benim için crossclimate uygun olacağını söyledi kendisinde yoktu başka lastikçiye yönlendirdi. Michelin kampanyası varmış 1 yıllık yol yardım paketi ve 1300mil THY puanı hediye ettiler. Rot balans yapıldı jantlarda hafif yamulma varmış onlar düzeltildi metal sibop taktılar. Eski lastiklerim lassa snowasy idi ( 2.el almıştım, sırf yeni lastik olsun diye bunu takıp sattılar :) ) zaten kar lastiği olduğu için yazın yol tutuşu çok dengesiz oluyordu virajlarda güven vermiyordu fakat bu yeni lastik güven verdi. Ses konusunda çok iyi 68db sanırım etiketinde. Good year'a bakmadım ama crossclimate etiketinde de yakıt : B, ıslak zemin : A sınıfı yazıyordu. zaten 1 yıl anca oldu çıkalı dedi lastikçim.