Lastikler arasindaki fark

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Ben Michelin Pilot lastiğini 5 yıl boyunca kullandım. Y grubu olan bu lastikle 70.000 km yol yaptım. Aslında bu lastik için 70.000 çok az bir değer ama süre uzayınca 5 yıl çok iyi bir süre. Normal şartlarda 2 yılda o lastikler çok rıhat100-120 bin yapabilirdi. Birkaç kez çok kötü çukura girdim. Birinde çelik jant sağlı-sollu yarınlı, diğerinde amasör patladı. Ama lastiklerde en ufak bişey olmadı. GoodYear ile onlar kadar olmayan durumlarda 2 tane top attı.

LOadinG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok üzerinde geldi araç 62,000 oldu daha hiç değişmedi istetpme de ayni marka hatta

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki sıfır mı geldi araç yoksa 2. el mi? ben spor paket falan var belki aracta diye sormustum donanımı ama orjinalde p7 koymuşlarsa ilginç gerçekten...

LOadinG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. el aldik ama araç 3 aylik ve 7,000km idi.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
SAnırım araç alınır alınmaz lastikler değiştirilmiş olabilir. Ben aracı bayiden alamadan daha lastiklerini değiştirmiştim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o orjinal lastikleri değil. öyle desene yaaa. p7yi takmazlar zaten. bende düşünüyorum işte bişe var diye. mutlaka sizden önceki sahibi takmıştır o lastikleri. büyük ihtimal orjinal ebadıda 215 değildir. forumda c kasa kullananlar orjinal lastik ebdını söyerlerse daha iyi olacaktır.

LOadinG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama lasitkleri ilk ay niye değişsinlerki:)hem değişseler istepmeyi niye değişsinler:)

chnyn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik taban genişliği jantın taban genişliğine göre seçilir eğer taban ölçüsünü küçültürseniz lastikler içe döğru durur orjinallerine oranla buda bi tarafta 0.5cm bunu belki gözle seçemeyebilirsiniz ancak lastiklerin ömrü acısından tutunda performans a kadar + ve - leri olur en büyük - ise lastiğin yanak kısmından aldığı darbelere daha dayanıksız olacağıdır

LOadinG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik taban genişliği jantın taban genişliğine göre seçilir eğer taban ölçüsünü küçültürseniz lastikler içe döğru durur orjinallerine oranla buda bi tarafta 0.5cm bunu belki gözle seçemeyebilirsiniz ancak lastiklerin ömrü acısından tutunda performans a kadar + ve - leri olur en büyük - ise lastiğin yanak kısmından aldığı darbelere daha dayanıksız olacağıdır
cihan bey sizde yani 215 kullanin diyorsunuz olemi