Lastik yardım ....

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım comfort üzerindeki lastik ebatları 215 55 r 16 ve bir arkadaşımdan kışlık lastiklerini satın aldım ama lastik ebatları 215 60 r 16 bi sorun olur mu davlunbaza sürtme yaparmı kilometre kadranında sorun yaşarmıyım bilgisi olan varsa yorum bekliyorum teşekkürler...araç skoda superb

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik yardım diye görünce merak ettim nasıl yarıldı diye :)

Bi sorun olmaz çok az araç yükselir, konforu iyileşir, km sayacında fark olmaz çünkü benim bildiğim km okumayı lastikten yapmıyor araçlar.

Fakat kışlık lastiği şimdi kullanmayı düşünüyorsanız gereksiz yere yakıt tüketimi artar ve kış lastikleri daha yumuşak hamurlu olduğu için aşınması fazla olur. Sorun etmem diyorsanız güle güle kullanın.

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok lastiği şimdi kullanmak için almadım zaten kış gelince kullanacam, sadece uyup uymayacağını merak ettim. bazı arkadaşlarım uymadığını söylediler içime kuşku düştü lastikleride almış bulununca sormak istedim...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Basit bir deneme yap lastiği daya üzerine bak bakalım ;)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Lastik yardım diye görünce merak ettim nasıl yarıldı diye :)

Bi sorun olmaz çok az araç yükselir, konforu iyileşir, km sayacında fark olmaz çünkü benim bildiğim km okumayı lastikten yapmıyor araçlar.

Fakat kışlık lastiği şimdi kullanmayı düşünüyorsanız gereksiz yere yakıt tüketimi artar ve kış lastikleri daha yumuşak hamurlu olduğu için aşınması fazla olur. Sorun etmem diyorsanız güle güle kullanın.
bende aynısını düşündüm. sende böyle yazınca koptum pc başında :D:bir::rakir::sulanma::bir::maden::maden::maden::maden:
Arkadaşlar aracım comfort üzerindeki lastik ebatları 215 55 r 16 ve bir arkadaşımdan kışlık lastiklerini satın aldım ama lastik ebatları 215 60 r 16 bi sorun olur mu davlunbaza sürtme yaparmı kilometre kadranında sorun yaşarmıyım bilgisi olan varsa yorum bekliyorum teşekkürler...araç skoda superb
hiçbir sorun olmaz. sadece kadran 2-3km eksik gösterir. oda sorun teşkil etmez.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Serhat merhaba benim aracın üzerinde olan 175-65-14 ama ben 185 yapmayı düşündüm. resimde olan şekilde değer verdi nasıl sence?

attachment.php

Ekli dosyalar

• karabelma.JPG
    karabelma.JPG
    62.2 KB · Görüntüleme: 20

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat merhaba benim aracın üzerinde olan 175-65-14 ama ben 185 yapmayı düşündüm. resimde olan şekilde değer verdi nasıl sence?

attachment.php

Lastikçi değilim ama yüzde olarak kurtarıyor.Bu ölçülerde lastik çamurluğu dolduracak gibi...jant güzel ise görüntüsü güzel olabilir
Ancak ben olsam 185-60 14 yaparım.cap farkı yok denecek kadar az oluyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yaw iyi kötü bir şeylerden anladım da ulem bu lastik olayını bir türlü aşamadım gitti ya... anlamıyorum ve üzerinde ne yazıyor ise onu kullandım bunca zaman.