Lastik Önerisi

EmreClk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba. Aracın üzerinde Bridgestone Turanza ER300 lastikler var ancak lastiklerin ömrü tükendiği için değiştirmeyi düşünüyorum. Yılda ortalama 20000 kilometre yol yapıyorum. Öğretmen olduğum için 2 aylık tatil döneminde İzmir’de yılın geri kalanında görev yerim olan Ağrı’dayım. Görev yaptığım yerde yollar çok kötü çok fazla çukurlar var. 215 50 r17 ebatlarında lastik önerileriniz nedir?

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2017'de sıfır Dunlop fm800 almıştım hala kullanmaktayım bir sıkıntısını göremedim tutunma iyi. 315 liraya almıştım şimdi baktım 450 civarına ulaşmış tanesi. Daha iyi bir konfor isteniyorsa daha kaliteli markalar var tabiki.

IMG_20190705_160021.jpg

Son düzenleme:

EmreClk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2017'de sıfır Dunlop fm800 almıştım hala kullanmaktayım bir sıkıntısını göremedim tutunma iyi. 315 liraya almıştım şimdi baktım 450 civarına ulaşmış tanesi. Daha iyi bir konfor isteniyorsa daha kaliteli markalar var tabiki.

IMG_20190705_160021.jpg
Lastikçim de Dunlop’u önermişti. Seçenekler arasına aldım onu da. Conti Premium Contact 6 ile Nokian Line ya da Powerproff arasında gidip geliyorum . Daha önce hiç birini kullanmadığım için bi fikrim yok o yüzden kullananlar ya da bi fikri olanlar olursa tercih aşamasında çok yardımcı olur.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2012'de aracı sıfır aldığımda üzerinde aynı Bridgestone Turanza ER300 lastiklerle gelmişti. 5 sene kullandım çok sert ve konforsuz bir lastik ancak dayanıklı denilebilir. Continental Sport Contact 5 MO lastikler taktırdım 2017'de halen kullanıyorum ve çok memnunum. Turanzalara göre sürüş konforum inanılmaz derecede arttı. Tavsiye ederim. Kışlık sorsanız direk Nokian WRD4 veya Sava Eskimo derim ama yazlık lastiklerde Continental, Michelin veya Goodyear dışına çıkmaya gerek yok bence.

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
birde goodyear bakmakta fayda vardır bende şu anda vardır 3 yıldır kullanıyorum tam modelini bilemedim aldığım rakamı çok iyi hatırlıyorum 4*420tl idi 2016/haziran ayı sonu almıştım....üretim tarihi haziran ilk haftasıydı/2016

Son düzenleme:

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hangi marka lastik-model alırsanız alın etiket değerlerine muhakkak bakmanızı tavsiye ederim. Misal benim size önermiş olduğum lastikte yakıt tasarrufu:C ıslak zemin frenleme:A. Hatta yabancı bir site vardı şimdi hatırlayamadım lastiklerin testi vardı. Bunun yanında bir de üretim yılı meselesi var.

EmreClk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bridgestone lastiklerin dayanıklılık konusunda iyi olduğunu birçok yerden duydum ve bizzat gördüm ama konfor konusunda eksileri olduğu da söyleniyor.
Etiket değerleri ve üretim tarihi öncelikle dikkat ettiğim hususlar ancak model konusunda kafam çok karışık. Güncel fiyatlar 550-800 arasında değişiyor markaya göre. Haliyle bu kadar para vereceğim için sizlerin tecrübeleri karar vermemde yol gösterici olacak.

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FALKEN 215/50 R17 TL 95W XL ZE310 ECORUN(YENİ DESEN) şu anda 430 TL
iki aydır kullanıyorum oldukça yumuşak ve sessiz bir lastik tavsiye ederim.

EmreClk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FALKEN 215/50 R17 TL 95W XL ZE310 ECORUN(YENİ DESEN) şu anda 430 TL
iki aydır kullanıyorum oldukça yumuşak ve sessiz bir lastik tavsiye ederim.
Önerinizden sonra lastiği araştırdım birçok farklı yerde fazlasıyla olumlu yorumlar gördüm. Özellikle Astra kullanıcıları çok memnun kalmış ve öneriyor. F/P ürünü olarak ilk sıraya yerleşti benim için.

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kumho almıştım herhangi bir sıkıntısını görmedim