Astra J için lastik tavsiyesi

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar;

Lastik değişimi yapmanın zamanı geliyor yavaş yavaş, yaklaşık 2000-4000km sonra değişim yapmayı planlıyorum...

üstündeki lastik Bridgestone Turanza ER300 215/50 R17 91V modeli

gayet başarılı ve memnunum, fakat tavsiye edebileceğiniz bir başka marka model var mıdır?

Hankook sanırım AstraJ lerde yine kullanılıyormuş fabrika çıkışında sizce Hankook nasıl bir üründür, Michelin almaya değer mi?

Teşekkürker...

OMG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selamlar;

Lastik değişimi yapmanın zamanı geliyor yavaş yavaş, yaklaşık 2000-4000km sonra değişim yapmayı planlıyorum...

üstündeki lastik Bridgestone Turanza ER300 215/50 R17 91V modeli

gayet başarılı ve memnunum, fakat tavsiye edebileceğiniz bir başka marka model var mıdır?

Hankook sanırım AstraJ lerde yine kullanılıyormuş fabrika çıkışında sizce Hankook nasıl bir üründür, Michelin almaya değer mi?

Teşekkürker...

Sonuç olarak Hankook aldınız mı?
Ben de lastik arayışındayım ve yeni bir konu açtım, yeni astra hb için lastik adı altında.. açıkçası turanza er300 düşündüğüm lastiklerden biri.. tavsiye eder misiniz? kötü yönleri var mı bu lastiğin?

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuç olarak Hankook aldınız mı?
Ben de lastik arayışındayım ve yeni bir konu açtım, yeni astra hb için lastik adı altında.. açıkçası turanza er300 düşündüğüm lastiklerden biri.. tavsiye eder misiniz? kötü yönleri var mı bu lastiğin?

turanza tavsiye etmem . çabuk sertleşen bir lastik. 2 aracımdada fabrika çıkışı olduğundan mecburi kullandım. yol yapmasa bile sıcak havada sertliğinden dolayı çabuk kızaklıyor. abs yi hemen devreye sokuyordu.

nokian veya continental tavsiye ederim. 215 50 r17 yerine 225 45 r17 de takabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/liste/no...ctId=otkmtt428650&categoryId=259720#Gorseller

http://www.kliksa.com/urun/continental-225-45-r17-91w-contisportcontact-5-oto-lastik/901992201

blatoesouno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin primacy 3 kullanıyorum hocam kışlık lassalarıma göre çok daha iyi hankooku bilmiyorum ama

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Hankook benim aracın üstünde var. Daha önce kullandığım Cruze'da da vardı. Dayanıklı bir lastik. Cruze'u 45.000'de satarken üstünde orijinal lastikler vardı. Fakat değişmesi gerekiyordu. Rahatlıkla 40.000 km götürür bence.

Ses yalıtımı bence iyi değil. İçeri sanki biraz fazla ses alıyor. Gerçi bunda yanakların 50 olmasının da etkisi vardır mutlaka ama genel olarak sesli gibi geliyor bana.

Yağmur performansı güzel.

Sert sayılabilecek kötü olmayan bir lastik. Fiyatlardan hiç haberim yok. Ancak lastik değiştirmem gerekse en sessiz lastik olarak bildiğim Michelin alırım.

ulasyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek geçiyorum ContiPremiumContact™ 5

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın ayağındaki gelen lastik hankook ventusprime2 idi sıkıntılı bir lastik. 12.000 km. de söküp bütün testlerde birinci olan ve kullanıcıların çok tavsiye ettiği goodyear efficient grip performance taktım.
michelin, continental de dahil kullandığım en yumuşak, konforlu, ıslak kuru yol tutuşu, fren ve viraj performansı, yakıt ekonomisi, sessizliği kısacası her şeyiyle en iyi lastik.
yanak desteği var. tavsiye ederim.

baris81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karar verdim ve conti aldım. üzerindeki bridgestone turanza er300 215 50 R17 yerine contisportcontact 5 225-45- r17 lastik aldım. ve şuana kadar 200 km kadar kullandım. arabanın gidişi değişti. yanak 5 mm daha ince olmasına rağmen araba daha yumuşak oldu. eski lastikle olduğu gibi kalkışta lastikte patinajla kalkma artık olmuyor ve panik frenlemeler güzel bikaç denemede düz yolda abs yi devreye sokamadım. abs açmadan çok güzel duruyor. ancak yağmurda deneyemedim, gerçi 200 km kullandım. lastik biraz daha alışınca daha iyi gidecek.
conti den memnun kaldım diyebilirim.