lastik markası hakkında yardım....

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli ve ucuz lastik için sana Kleber tavsiye ederim. Michelinin yan ürünüdür. Kalitesi Micheline çok yakındır. Biz şirket araçlarının tümünde Kleber kullanıyoruz hiç bir sorun yok. Michelin bayiilerinde bulabilirsin.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su an ustunde aracımın lassa impetus var 5 senelik ve daha dişleri de var hor kullanım için guzel ama sertleşti yol sesi veriyor, bir lastikçi tanıdık yokohama onerdi fiyat olarak ortada yani ama en önemlisi kullanım ve maddiyat belirler lastik seçimini

42huseyin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım Lassa İmpetus 2 kullanıyorum 3 yıldır.Ben çok memnunum.Bana lassamı, michelınmı dersen ben Lassa derim.

alexnumber10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 3-5 fazla ver, Continental al. Aracın en önemli parçalarından biridir lastik. Ucuza kaçmaya değmez.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim lastikler düşük hızlarda 30-40 km/h viraja girince gıcır gıcır ses çıkarıyor. Lastik kalitesinden mi yoksa rot ayarından mı. (Direksiyonda herhangi bir tarafa çekme veya yüksek hızda titreme yok.)

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin ve Continental aynı kefede değil ama ikiside yumuşak hamurlu ve konfor olarak yakın

yol tutuşta tamam ama hamuru çok sert impetusun, bozuk çakıllı yolda konfor michelin ve continentale göre kötü!

Lastikçiler Continental'i kalitesiz bir lastik olarak görüyor ve kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Ben kullanmadım bişey diyemem. Sadece kullanan bi tanıdık kaldırıma sürtmüş Continental lastiği düşük hızda, yanaktan yarılmış . O günden sonra bende bir ön yargı başladı tabi o ayrı...

Lassa Impetus Sport, W 93 hemde, gayet sessiz ve konforlu. Bahsettiğinin tam tersine çakıllı köy yolunda bile konfordan en ufak taviz vermedi araç. Dediğim gibi araç faktörü çok önemli, sadece lastiğin yumuşak veya sert hamurlu olması ile Şahin, Mercedes'e dönüşmez. Michelin zaten isim yapmış bir marka ama dayanıksız olması kötü. Sıfır lastik alıp iki kat para verip, 1-2 ay sonra yıpranma belirtileri görmek çok hoş olmasa gerek. Çünkü Michelin lastikler Türkiye şartları için üretilmemiştir. Öyle yollar varki insan acıyor aracına..Şehrin göbeğinde seyrederken bir anda kendini köy yolunda bulabiliyorsun. Burada dayanıklılık işin içine giriyor. 2 aya yaklaştı Lassa Impetus'ları alalı, arasıra kontrol ediyorum, en ufak taş yarası görmedim...

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lassa impetus sport tamam iyi ama michelin veya conti yumuşak hamurlu olduğu için onlardaki konforu lassada bulamazsınız!
Aynen katılıyorum.:good:ben de ımpetus sport kullanıyorum ve çok sert.bizim opeller zaten sert araçlar olduğu için lassa tavsiye etmem kesinlikle:(michelin ya da bridgestone tavsiye ederim.bu arada lastiğin ucuzu her zaman zarar ettiriyor ben bunu yaşadım.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum.:good:ben de ımpetus sport kullanıyorum ve çok sert.bizim opeller zaten sert araçlar olduğu için lassa tavsiye etmem kesinlikle:(michelin ya da bridgestone tavsiye ederim.bu arada lastiğin ucuzu her zaman zarar ettiriyor ben bunu yaşadım.

Kardeş Bridgestone Potenza GIII kullandım, yeni alınca yumuşak oluyor zaten tüm lastikler, 4 yıllık lastiklerden sonra Bridgestone takınca konforda artış oldu tabiki. Ama kendinde söylemişsin zaten bizim opelletin süspansiyonu sert diye. Opel VectraB2 idi eski aracım, süspansiyonlar sertti, illaki hissediliyor o sertlik istersen Michelin tak..Yalnız 1 ay sonra aracı satmaya karar verdim eski lastikleri takıp yeni sıfır gibi diye düşündüğüm Bridgestone'ları çıkardım. Temizleyip aldığım yere verdim. Temizlerken gördüklerim beni soğuttu lastiklerden. Sanki 1 aylık değil 1 yıllık lastik gibiydi. Ben ucuzada almamıştım o zaman, zarar etmemiş mi oldum şimdi. O kadar taş saplanmış lastikte konfor ve sessizlik olur mu sence ??

Ayrıca bizim opeller artık eskisi gibi sert süspansiyonlu değil. Orta sertlikte ve oldukça konforlu. İlk aldığımda mercedes gibi gelmişti aracım, hemde Himalaya marka kışlık lastiklerle :) yani sadece lastikten çok şey bekleyip boşa para vermemek lazım bence...Mercedes'e sert lastik taksan sanki tüm kasisleri hissedecekmisin, tabiki hayır...

Son düzenleme:

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş Bridgestone Potenza GIII kullandım, yeni alınca yumuşak oluyor zaten tüm lastikler, 4 yıllık lastiklerden sonra Bridgestone takınca konforda artış oldu tabiki. Ama kendinde söylemişsin zaten bizim opelletin süspansiyonu sert diye. Opel VectraB2 idi eski aracım, süspansiyonlar sertti, illaki hissediliyor o sertlik istersen Michelin tak..Yalnız 1 ay sonra aracı satmaya karar verdim eski lastikleri takıp yeni sıfır gibi diye düşündüğüm Bridgestone'ları çıkardım. Temizleyip aldığım yere verdim. Temizlerken gördüklerim beni soğuttu lastiklerden. Sanki 1 aylık değil 1 yıllık lastik gibiydi. Ben ucuzada almamıştım o zaman, zarar etmemiş mi oldum şimdi. O kadar taş saplanmış lastikte konfor ve sessizlik olur mu sence ??

Ayrıca bizim opeller artık eskisi gibi sert süspansiyonlu değil. Orta sertlikte ve oldukça konforlu. İlk aldığımda mercedes gibi gelmişti aracım, hemde Himalaya marka kışlık lastiklerle :) yani sadece lastikten çok şey bekleyip boşa para vermemek lazım bence...Mercedes'e sert lastik taksan sanki tüm kasisleri hissedecekmisin, tabiki hayır...
Sen de haklı olabilirsin tabi ama lastik arabanın herşeyi değilse de çok şeyidir.lassa ımpetus dayanıklı lastik ama mıchelın de konforlu kabul etmek lazım.gerçi senin araban yeni model benimki gibi olmaz mutlaka:)eski bir mıchelın kullanıcısı olarak sorun yaşamadım.yağmurlu havada bile yol tutuşu tüm lastiklerden iyidir.ama yumuşak hamurlu olduğundan ımpetusa göre çabuk aşınır bunu kabul ediyorum.şimdiki aklım olsa yine de mıchelın takarım:)