Lastik Havası

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik Havası

Gök link' Alıntı:
arkadaşlar havalar 34 üzerinde olduğu zaman bence arabanın yol tutuşu ve fren mesafesinde zaafiyetler oluyor bence ideal olan 32...
İdeali 32 Psi bence de. (Özellikle, büyük oranda tek kişi kullanıyorsa) 34 Psi Kullandım bir dönem ve aracın alt takımları resmen heavy metal coşkusu verdi.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
İdeali 32 Psi bence de. (Özellikle, büyük oranda tek kişi kullanıyorsa) 34 Psi Kullandım bir dönem ve aracın alt takımları resmen heavy metal coşkusu verdi.

aynen:))

ben hele scirocco da arkaları 30 yaptım önler 32 o araba içinde en ideali oydu yoksa sanki süspansiyonlar kafama vuruyor gibiydi direkt:)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de yakıt ekonomisini düşünerek 36 vurdum dördüne de ama araç çok sert geldi bana. Özellikle arkada hanım çok şikayet etti hoplatıyor diye. önleri 34 arkaları 32 indireyim bakayım yakıt çok artmazsa öyle kalsın.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bilgilerinizden dolayı tekrar teşekkürler lastikleri kontrol ettirmeye bir lastikçiye gittim ve lastiklerin basıncı 45-48 değişiyordu hepsini 33 düşürdüm tekrardan  thnxx thnxx thnxx  greatt

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araba yuklu durumda ne onerirsiniz sport icin 32 mi yapmk lazim yine

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

Ben Meriva'yı ilk aldığımda lastikler 54-58 arasında değişiyordu. Yaklaşık 1,5 yıldır önler 34 arkalar 32 olarak kullanmaktayım. Bir sıkıntı yaşamadım.

ali-eti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıcak hava ve soğuk hava değişimlerinde sıcaklık farkından dolayı lastiğin basıncının düşmemesi veya artmaması için lastiklerin nitrojen ile şişirilmesi tavsiye ediliyor. böyle bi uygulama yapan  var mı ? 4 lastik için 30 tl istiyorlar.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ali-eti link' Alıntı:
sıcak hava ve soğuk hava değişimlerinde sıcaklık farkından dolayı lastiğin basıncının düşmemesi veya artmaması için lastiklerin nitrojen ile şişirilmesi tavsiye ediliyor. böyle bi uygulama yapan  var mı ? 4 lastik için 30 tl istiyorlar.

Yıllardır öyle derler. Bir artısı da kuru hava yani içinde 0 nem olduğu için nitrojenin lastik içindeki kort bezlerinin ömrüğünü artırdığı söylenir. Vurdurulabilir.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracı ilk aldıgımda 30'dan 32'ye cıkardıgımda rahatsız olmustum. Sert gelmişti ve yenıden 30 yapmıstım.

Gecende havası inmiş lastıklerın. 32 basalım dedi lastikçi. Tamam dedim. Fakat şimdi gayet iyi. Hiç rahatsızlık vermedi. İlginç. 2 ay gecınce amortisörler yumusadı galıba.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı ilk aldıktan bir hafta sonra havalara bir bakayım dedim biri 45 diğeri 48 öteki 40 falan hepsi ayrı ayrı çıktı şimdi 36 yaptım ama biraz tangırtı fazla gibi havalarda soğuk onunda etkisi olabilir. Ön ve arkalar aynı basınç mı olması daha iyi yoksa farklı mı olmalı bizim araçlarda ?