Lastik Havası

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastik Havası

ben normal lastşiklerde 32 ince yanaklı lastiklerde 34 olarak kullanıyor standatr lastiklerde bence ideali 32

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J Cosmo araçlarda lastik basınç sensörü var mıdır arkadaşlar ? Herhangi bilgisi olan var mı?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Makyaj öncesinde yoktu. Büyük ihtimalle yeni gelenlerde de yoktur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Ben aracı ilk aldıgımda 30'dan 32'ye cıkardıgımda rahatsız olmustum. Sert gelmişti ve yenıden 30 yapmıstım.

Gecende havası inmiş lastıklerın. 32 basalım dedi lastikçi. Tamam dedim. Fakat şimdi gayet iyi. Hiç rahatsızlık vermedi. İlginç. 2 ay gecınce amortisörler yumusadı galıba.

Yeni amortisörler 1500-2000km sonra yumuşuyorlar.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önler 32psi da çok inik gibi duruyor. Aslında ben neden ön-arka eşit tavsiye edilmiş onuda anlayamıyorum. Aracın ağırlığının %60-65 i önde. Önler 1-2psi daha yüksek olması gerekmez mi?

Ben yazlık lastikler ile hepsi 32psi, kışlıklarda ise ön 34, arka 33psi kullanıyorum. Kışın arttırmamın sebebi genellikle yollar daha bozuk oluyor, yüksek hava da lastiği balon yapmaktan koruyor. Ayrıca lastik biraz daha yüksek basınçlı olduğunda karda çekiş yükseliyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Önler 32psi da çok inik gibi duruyor. Aslında ben neden ön-arka eşit tavsiye edilmiş onuda anlayamıyorum. Aracın ağırlığının %60-65 i önde. Önler 1-2psi daha yüksek olması gerekmez mi?

Ben yazlık lastikler ile hepsi 32psi, kışlıklarda ise ön 34, arka 33psi kullanıyorum. Kışın arttırmamın sebebi genellikle yollar daha bozuk oluyor, yüksek hava da lastiği balon yapmaktan koruyor. Ayrıca lastik biraz daha yüksek basınçlı olduğunda karda çekiş yükseliyor.

Astra da basıncı arttırınca arka lastikler dışa -daha- açık bir hal alıyor - ağırlık arka lastiklerin iç taraflarına biniyor akabinde lastiklerin iç kısımları hızla aşınıyor.

Bu yüzden ve daha da önemlisi yolların hayli kötü olmasından basınçları kışın 31 - 32 civarında tutuyorum, yüksek hız performansı ve tüketim dışında kaydadeğer bir kayıp yaşanmıyor.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

32 konforlu ama aracı yoruyor yakıt biraz daha artıyor. bence hepsini 33 veya 34 yapın ama 33 ideal.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
32 konforlu ama aracı yoruyor yakıt biraz daha artıyor. bence hepsini 33 veya 34 yapın ama 33 ideal.
045thumbsup 045thumbsup bencede 33 en ideali yükle uzun yolculuk yapılacaksa şayet arkalar 2 3 bar artırılabilir