Lastik Ebatları Farkı.

R.Kayabasli

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. 2017 model Astra J Sedan 1.6 benzinli araç sahibiyim. Lastik ebatları 205 60 16 şimdi ben buna 205 55 16 lastik taksam ne gibi sonuçlarla karşılaşırım? Yol tutuşu, yakıt, performans vs. deneyimlemiş ve bilgi sahibi olanlar aydınlatırsa sevinirim. Herkese teşekkürler... :)
Not: Araç Ankara ve Zonguldak’ta kullanılacaktır...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yanak küçülür konfor farkı olur belki hissetmeyebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: R.Kayabasli

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konuda sitemizin üst menüsünde yer alan FAYDALI LİNKLER bölümündeki Lastik Ölçüsü Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Hem muayene aşamasında hemde yol güvenliği sebebiyle %3 artış veya eksiliş önerilmemektedir. Hesaplama aracının linkini paylaşıyorum. Saygılarımla.

R.Kayabasli

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu konuda sitemizin üst menüsünde yer alan FAYDALI LİNKLER bölümündeki Lastik Ölçüsü Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz. Hem muayene aşamasında hemde yol güvenliği sebebiyle %3 artış veya eksiliş önerilmemektedir. Hesaplama aracının linkini paylaşıyorum. Saygılarımla.

Teşekkürler link için 👍🏼 Sonuç -3,24 gibi bir değer çıktı bu da şunu gösteriyor sağlıklı değil sanırım...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınızın kapısında yazan lastik ölçülerini kontrol edebilirsiniz. Üretici tarafından bu ölçüler orada paylaşılmışsa sorunsuz kullanabilirsiniz. Muayenede sorun yaşamazsınız. Benim gözlemlediğim kadarıyla 2 cm lastik izinizde bir kısalma olacak bu durum kilometre saatinde çok çok az yanılmaya sebebiyet verebilir. Yanak genişliği azaldığı için konforda azalacaktır. (Bu daha önemli bir durum)

R.Kayabasli

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bilgiler için teşekkür ederim 🙏🏼

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hasip ustanın dediği gibi hata olur onuda opcomla halledebilirsiniz 2 dakikalık işlemdir