Lastik basınçları

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
Aracımın lastik basınçlarını ara ara ben kontrol etmek istiyorum,önler 28 psi ,arka lastikler ise 30 psi olması gerekiyor bildiğim kadarıyla ama tam emin değilim arkadaşlar..Doğrusunu bilen arkakadaşlarımın yardımlarını bekliyorum :)

İyi forumlar

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bende vectra c var 32/32 basıyorum ama bunu petrollerde deneme gecen hata verdı sensorlerden servise gittim ben 32 yapıyorum ama petroldekı 40 yapmıs yanı dengesız haberın olsun o yuzden de hata vermiş

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bende vectra c var 32/32 basıyorum ama bunu petrollerde deneme gecen hata verdı sensorlerden servise gittim ben 32 yapıyorum ama petroldekı 40 yapmıs yanı dengesız haberın olsun o yuzden de hata vermiş

en sağlıklı kontrolü nereden yaptırabilirim ozaman?? Servise sadece lastik basıncı içinde gidip yorulmak istemiyorum açıkçası...

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her petrolde kötü degildir yani. bazi petroldeki aletler daha yeni. yada bakımlıdır. güvendigin bir yere gidebilirsin.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güvenlisi lastikçiler ben 2 haftada bir lastikçide kontrol ettiyorum.

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu konuda en iyisi nitrojen. Bir lastikçide nitrojen bastırıp istediğiniz basınca ayarlatın, sonra ölçmek biçmek gibi bir dert kalmıyor çünkü nitrojen sıcaklık değişiminden etkilenmiyor.

Tabii ki lastik kaynaklı kaçaklar olmayacak değil nitrojen var diye kontrol etmemek olmaz :)

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,
Aracımın lastik basınçlarını ara ara ben kontrol etmek istiyorum,önler 28 psi ,arka lastikler ise 30 psi olması gerekiyor bildiğim kadarıyla ama tam emin değilim arkadaşlar..Doğrusunu bilen arkakadaşlarımın yardımlarını bekliyorum :)

İyi forumlar

lastik olculerine gore hava basin...!!!
Sofor kapisinin yaninda yazmasi gerek yada benzin kapaginin orda ...
(kullanma klavuzunada bakarsaniz sanirim ordada yazmasi gerek..)
her lastigin kendine gore hava basinci vardir ..az basarsaniz tekelerleri yer, cok basarsaniz tekerler catlar... kagitta ne yaziyorsa ona gore basin

keyifli forumlar...

blackout_vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30/30 yapıyorum...bide sıcak hava zamanla lastiğin havasını zaten yükseltiyomuş,bi kere ölçtürmüştüm 40 mı ne çıkmıştı

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben genelde ön-arka 32psi yapıyorum. zaten 1 hafta içinde gerek yük dağılımlarından gerek hava koşullarından kendisi ayarlıyor :) ama en uygun olanı önler 29-30psi arkalar 31-32psi vectra b için.