Astra j lastik basınç takip sisteminde hata

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Lastik basınç takip sisteminde 1 aydır diğer lastikler 30-31 psi iken sağ ön lastik 28-29 psi civarında gözüküyordu. Geçen gün petrolde sadece önlere 32 psi hava bastım. Hareket ettim baktım sağ ön yine 28 psi. Artık sensörler falan bozuldu herhalde diye düşünürken lastikçime uğradım, sağ ön lastiğin ne kadar hava bassam da 28 psi gösterdiğini söyledim. Ustam hava basmadan önce tüm lastikleri kontrol ederek, 28 psi olan lastiğin sağ arka olduğunu tespit etti. Yani benim bilgi ekranında gördüğüm sağ ön lastik aslında sağ arkada takılıymış😊😊

Buradan anlıyorum ki her jantın montaj yeri (ön sol, sağ arka gibi...) araca kodlanmış. Rotasyon zamanı geldiğinde lastikleri ön-arka yapınca böyle bir durum oluşmuş.

Bu durumu benim gibi bilmeyen arkadaşlar, aracınızın lastiklerini rotasyon (önleri arkaya, arkaları öne) yaptırısanız, lastik basınç izleme sisteminde böyle bir karışıklık oluşuyor. Bilgilerinize...

• Beğen
Tepkiler: Muhammet036

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Lastik basınç takip sisteminde 1 aydır diğer lastikler 30-31 psi iken sağ ön lastik 28-29 psi civarında gözüküyordu. Geçen gün petrolde sadece önlere 32 psi hava bastım. Hareket ettim baktım sağ ön yine 28 psi. Artık sensörler falan bozuldu herhalde diye düşünürken lastikçime uğradım, sağ ön lastiğin ne kadar hava bassam da 28 psi gösterdiğini söyledim. Ustam hava basmadan önce tüm lastikleri kontrol ederek, 28 psi olan lastiğin sağ arka olduğunu tespit etti. Buradan anlıyorum ki her jantın montaj yeri (ön sol, sağ arka gibi...) araca kodlanmış. Rotasyon zamanı geldiğinde lastikleri ön-arka yapınca böyle bir durum oluşmuş.

Bu durumu benim gibi bilmeyen arkadaşlar, aracınızın lastiklerini rotasyon (önleri arkaya, arkaları öne) yaptırısanız, lastik basınç izleme sisteminde böyle bir karışıklık oluşuyor. Bilgilerinize...
Bilgi için teşekkürler benim araçta da aynı sağ ve sol farklı hocam

• Beğen
Tepkiler: omeroz