kucak kayışı devresi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun uzar gider,o arıza kodunun airbag ile ilgisi yok, df080 arıza kodu kamşaft ayarlaması sorunu...yani kamşaft ayarlayıcısı var devire göre sübap kapanıp açılma zamanlamasını ayarlıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça bu
images

9k=

Z

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun uzar gider,o arıza kodunun airbag ile ilgisi yok, df080 arıza kodu kamşaft ayarlaması sorunu...yani kamşaft ayarlayıcısı var devire göre sübap kapanıp açılma zamanlamasını ayarlıyor
selim abi cevabın ve ilgin teşekkür ederim lakin bende nette bakındım aynı senin dediğini söylüyor, cihaz delphi airbag kısmında arıza kodlarını oku dediğimde karşıma çıkan ekranda aynen şu şekilde "DF080 - kucak kemeri devresi sürekli açık" yazıyor. serv ikaz ışığı ve airbag lambası beraber yanıyor motor şase vs kısımların tamamında arıza kodu okuttuğum da arıza kodu yok diyor. kangoo larda bu kronik sorunmuş ama bizim vectra lardaki hararet yükselme sorunu gibi net ve açık cevap yok herkes farklı denemelerle söndürmeyi başarmış ağırlık sorun koltuk altı soketinde deniyor ama soketi komple söktüm iptal edip direk bağladım direksiyon içindeki tanburu komple dağıttım kontrol ettim geri topladım (zaten tanbur fişini çekince farklı arıza kodu verdi ilave olarak) bulamadım bi türlü..siliyorum 3-5 sn sonra tekrar aynı kod ile yanıyor..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darbe sensörlerine bir göz atın...hiç airbag çi ye göstermeyi düşündünüzmü ? benimkiler sadece tahmin..anlamam açıkcası airbag durumlarından..

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darbe sensörlerine bir göz atın...hiç airbag çi ye göstermeyi düşündünüzmü ? benimkiler sadece tahmin..anlamam açıkcası airbag durumlarından..
çözemezsek muhtemel airbag ciye gidecek öpüleceğiz..

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese teşekkür ederim sorun çözülmüştür.. ben ömrümde böyle salak araba görmedim 3 gündür sökmedik bakmadık kontrol etmedik yer kalmadı bu akşam airbag ciye göndermek için aracı toplarken koltuk altındaki soketlere sprey sıkayım dedim airbag uyarı lambası söndü arıza vermeyi kesti.. belki 50 defa da baktım soketlere hatta soketleri iptal edip direk kabloyuda bağladım yine olmamıştı ne oldu nasıl oldu hala anlamış değilim..