krank devir sensörü arızası

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzantirik devir sensörü 50 lira orginal diye satıyorlar fakat orginal değil orginali serviste pahallı bende aldım adam orginal diye diretti 3 defa bozuk çıkınca en sonda itiraf etti krank devir sensörünün bi kaç markası var 70 lira ve 90 lira ikiside hemen hemen aynı ama hella olan 90 lira

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana verdiği hella olan. hella etiketi var üzerinde. ama tuhaftır ki hella etiketi var ama siemens yazıyor :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorma kardeşim, motora üstden eğilip baksan bile aşağıları görünmüyor. Neyse bulacağız bir hal çaresini, teşekkür ederim yardımın için...

sanirim yag filitresinin yaninda olmasi lazim motorun ön tarafi yandan kolay gelsin bulursun zor degil...

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzantirik devir sensörü 50 lira orginal diye satıyorlar fakat orginal değil orginali serviste pahallı bende aldım adam orginal diye diretti 3 defa bozuk çıkınca en sonda itiraf etti krank devir sensörünün bi kaç markası var 70 lira ve 90 lira ikiside hemen hemen aynı ama hella olan 90 lira
Alıcak olursan hella-siemens olsun diyorsun yani? Motor farkından dolayı marka değişmez sanırım...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam değişmez üç beş kuruş fazla verin iyisi olsun ben hella aldım bi model daha vardı 20 lira altı selim abi bi konuda birine tavsiye etmişti hella markayı onu görünce ordan aklıma gelmişti arıza yapmadı fakat egzantirik devir sensörü şansa kalmış o konuda bütcenize göre hareket edersiniz 50 liralık gm alıp takın arıza yapmazsa devam edersiniz bunlardan birisi arızalı ise aracınızda hiç çekilmez kabak tadı verir araç

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim motorun devirlenmesinde sorun yok, onun için egzantrik devir sensörü şöyle kenarda dursun. Krak devir sensörünü temizleyeceğim, olmazsa yenisini hella olanını alacağım. Ama ustaya sordum bu sensör temizlenmez dedi, arıza veriyorsa at çöpe yenisini tak dedi. Bilemiyorum artık...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensör temizlenmiyor sadece soketinde temazsızlık yapacak bi etken söz konusu ise onu giderebilirsiniz hocam

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama ustaya sordum bu sensör temizlenmez dedi, arıza veriyorsa at çöpe yenisini tak dedi. Bilemiyorum artık...

sadece soketinde oksitlenme yada yağdan vs bi temassızlık varsa temizlersin düzelir ama sensörün kendisi bozulmuşsa ki benim sensör bozulmuş kökten değiştirmekten başka çare yok.
parça alırken dolaşmanızı tavsiy ederim. çok farklı fiyatlar var. hella marka aldım ben ama dediğim gibi soketinin orda siemens yazıyor. yukardaki ustanın da dediği gibi 3-5 kuruş fazla verim iyisinden alın. "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" sözünü hatırlarsınız sanırım :)

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşıldı senteye bakıldıktan sonra, eğer sentede problem yoksa, krank devir sensörü değişicek, lamı cimi kalmadı bu işin desenize... :) Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar...