krank devir sensörü arızası

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortlatılmış bir konu ama yardım lazım.
arabanın motorunu yıkattık ilk ve sorunlar başladı. lpg beynini söktü ve arabanın beynini kapattı yıkarken ama araç 4500 devri geçmiyor ve çok zor çalışıyor. çalışınca da tekliyerek çalışıyor. krank devir sensörü mü ekzantrik devir sensörü mü?

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın gec calısıyorsa yolda giderken stop ediyorsa krank sensoru 4500 sorununda varsa ekzantirik

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çok zor çalışıyorsa krank devir sensörüdür büyük ihtimal egzantirik devir sensörü bozulduğunda genelde aracın ilk çalışmasında çok sıkıntı çıkmıyor sadce arıza ışığı yakıp gaza bastığınızda 4500 ü geçmez.Başımdan çok kötü macerası geçti çünkü araç 4500 ü geçmiyordu tech2 ye bağladık egzantirik devir sensörü çıktı arızada daha sonra ben bu şekil bi müddet bindim.Araç zamanla dahada sapıttı geç çalışmalar felan başladı.Servise gittim bu sefer arızada krank devir sensörünüde gösterdi gidip 90 liraya hella marka krank devir sensörü 50 lirayada gm (çakma) egzantirik devir sensörü taktık araç tamamdı kendine gelmişti taki tahsilatı yaptıktan sonra ip kopuyor :D Araca bindim çalıştırdım araç gayet normal çalışıyo birden ışık yandı araç yine 4500 ü geçmiyo....Sonra sensörü aldığımız yere gittik başka sensörle değiştirdik taktık bi kaç tur yapıp geldik normaldi aracı tekrar çalıştırdığımda yine ışık yaktı...Bu sefer ustalar beyinden dedi beyini tamirciye verdik 250 liraya entegresi değişti geldi başka bi sensör takıp çalıştırdık denedik ettik şu an Allaha çok şükür araç iyi bir daha ışık yakarsa bende onu yakarım kesin 500 lira masraf ettim o arıza için size tavsiyem en kısa zamanda servise aracı göstermeniz ve orginal parça kullanmanız...

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle yetkili servis 30 tl pahalı olucak ama sorunu bulana kadar parcalar güvede olacak

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 tl değil fakat şöle yapabilirsiniz krank devir sensörünü hella marka sarı kutuda alın servise gidip orginal egzantirik sensörü alın onunda fiyatı değişiyor 150-200 arası GM marka ...gm siemens yazar dikkatli olun piyadaki 50 liralıklar çakma ben 3 sensör değiştirdim üzerindeki 3. en son beyin gitti...

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıslaklıktan mı yapar? yani kurursa geçer mi kendiğilinden yoksa yarın bir servise göstermek mi lazım.2 gün oldu arabanın otorunu yıkatalı. arza lambasını yakıyor ve seyir halinde stop etme yok. ama çalışıtırırken çok geç ve zor çalışıyor. sanki tam alacakken bişey elektriği kesip tekrar veriyor gibi.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üst kapaktaki plastik ecotek kapağını sökün trigerin ordaki soketi çıkrtın içini temizleyip tekrar takın bide öğle deneyin beyne su gitmesinin imkanı yok sıkıntı varsa ordadır .Bende aracın motorunu yıkıyorum motor temizleyici fıs fıslardan sıkıp 1.5 litrelik pet şişenin kapağına delikler açıyorum içine sıcak suyu doldurup temizlliyorum ne verdiyse Allah sıkıyorum yalnız temizledikten sonra epi bi zaman aracı çalıştırmıyorum kurumasını bekliyorum böle bi sıkıntıyla karşılaşmadım hiç bu konuda

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın ilk iş o dediğiniz yerdeki sensörü tekrar temizlemek olucak. oradaki egzantrik devir sensörü değilmi, o sensöre kontak sipreyi sıksak temizlenir mi?

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ıslandığında gitse gitse oraya su gider kontak spreyiylede olur yağlı bi madde olmazsa iyi olur sudan dolayı oksitlenmiş olabilir tabi bu ihtimal belkide bozulmuşta olabilir ömrü dolmuştur şansızlık o ana denk gelmiştir birde krank devir sensörünün soketide motorun arka taraflarındadır sensör krankın ordadır aşağıdan yukarı kablo gelir sokete girer onuda bi inceleyin oksit felan varmı onada su gelmiş olabilir

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ecotec yazısının altındaki eksantrik devir sensörü bu mu?
42031411253321326.jpg

ve krank devir sensörü dediğiniz parçayı sökmek için başka parça sökmek lazım mı?
allatki resimdeki krank sensörünün hangi soketi motorun arka tarafındadır? yarın ona göre bakayım :D
42031411310174188.jpg