köpeğe çarptım yolda kaldım

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun orayı biliyorum ayaştan çıkarken genis sayılır yol hızınızda düşükmüş aslında ama o tip tatil yöreleri tehlikeli oluyo kör nokta çok fazla var orada limonlu da da aynı şekilde Allahtan yaya fırlamamış önünüze bununla geçmiş olsun

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. köpek deyip geçmeyin. köpeklerin kaburgaları çok sağlamdır. siz tamponun dağılmadığına şükredin birde o masraf çıkardı ;)
evet evet.gerçekten buna da şükür.teşekkür ederim.

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke en azından bulundugunuz beldenın beledıye hayvan hızmetlerıne ulassaydınız cıdden herseyden once ben canlıya uzuluyorum bu durumda. Aracın vs. nın onemı yok gercekten kopege kahroldum dıyebılırım. Sızınde ılk ısınız aractan ınıp aracı kontrol etmek olmus bunada. İlk olarak koşup köpegı bulup yardım etmeye calısmanız daha insanca olurdu diye dusunuyorum cidden bu davranısınız benı dahada cok üzdü...

Sahibine birşey dıyemem benımde dalmacyalım olmustu kendısı kacmıstır buyuk ıhtımalle cunku bunlar evde baskı hısseden yerınde duramayan hayvanlar orasının yol oldugunun bıle farkında degıldır zaten hayvanlar uzerıne gelen farları yanık bır arac gordugunde kacmazlar bıle gözlerını kısar bakarlar o sekılde. Sızınde yapabılecegınız bırsey yokmus gecmıs olsun ama keske hayvancagıza yardımcı olmaya calıssaydınız kardesınız plaka sevdasına aramaya gıtmese hayvancagızın can cekıstıgını bıle goremeyeceksınız.
söylediklerinize katılıyorum,hayatta her şey bir tecrübe oluyor kişiye.ilk defa başıma gelen bir durumdu.inanın ne yapacağımı şaşırdım.ama işin gerçeği sahibi orada olabilirdi ve sahibiyle tartışmak istemedim,zaten o çarpmadan sonra yaşaması çok zordur.

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun orayı biliyorum ayaştan çıkarken genis sayılır yol hızınızda düşükmüş aslında ama o tip tatil yöreleri tehlikeli oluyo kör nokta çok fazla var orada limonlu da da aynı şekilde Allahtan yaya fırlamamış önünüze bununla geçmiş olsun
dediğiniz gibi yaya da çıkabilirdi karşıma,bundan sonra o tür yerlerden epey yavaş geçmeyi düşünüyorum.teşekkür ederim,sağol.

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam geçmiş olsun. opel tamponundan değil o, köpeklerin kemikleri çok serttir ve araç çarpınca ön tarafı dağıtır yada hızlı çarparsan radyatöre kadar girer. et yığını olarak düşünme, hem kendin de diyosun, arabanın altından geçerken çok gürültü oldu diye. bence kartere ve aracın altına bi baktır derim.
85 model nissan datsun ile eniştem çarptı 10 yıl önce köpeğe, ne radyatör kaldı ne tampon, darmadağın oldu her yer. epey bi masraf çıkmıştı.
geçmiş olsun...
teşekkürler.
ustam aracın sağ ya da sol kısmına çarpsaydı hasar pek olmazdı dedi.ortadan darbeyi alması,bir de karşımdakinin köpek olması içeride hasar oluşturdu.

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir olay benim de başıma geldi. Ankara-Kırıkkale yolunda ortalama 35 cm boyunda küçük bir köpeğe eski aracım Fiat Palio ile çarpma gafletinde bulundum. Radyatör + tampon + çekici 1000 tl ye mal oldu. Bunun dışında yaşattığı diğer trafik kazası riskleri de cabası.

Bu olaydan sonra bir söz yerleştirdim aklıma

"KÖPEĞE ÇARPACAĞINA DUVARA ÇARP DAHA İYİ".
epey masraf çıkartmış size de geçmiş olsun.köpek ölmüş müydü?

balıkayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Köpek için de çok üzüldüm, yazık. Sorumsuz insanlar çocuklarının 2-3 günlük zevki için hayvan alıyorlar, bakmaktan bıkınca da sokağa salıyorlar. Bence bu tür insanlara çocuğunu sokağa terk edenlere verilen cezanın aynısı verilmeli. Sokaklar terk edilmiş kedi köpeklerle dolu.
katılıyorum.ilginize teşekkürler.

iberay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir büyüğüm şöyle derdi. "çobanlar yan yana gelince itten bahsederler." Benim küçükken gördüğün bir hadise. Bir tır köpeğe çarptı. Tırın lambasının önünde koruması bile vardı. nemi oldu. köpek bağıra bağıra yoluna devam etti. Tır mı? :) tırın lambası koruma demiri dahil aynasına kadar yola döküldü. bende toplamıştım. hala hatırlıyorum. ayna alman malıydı. Gerçekten köpeğe çarpmak zor bir durum bizler için. geçmiş olsun.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım böyle durumlarda hayvanlar aracın ışıklarından dolayı -gözünü ışığa kaptırırsa gözlerini ayıramıyorlar- kaçamıyor ve çarpılıyorlar. Böyle durumlarda ani karar vermek için bile fazla sanşımız olmayabilir. Ancak öncesinden yapabileceklerimizi düşünebiliriz. Benim başıma gelmedi, tecrübe etmemi gerektiren bir olay da yaşamadım ama böyle bir durumda -yani hayvan gözlerini aldırıp önünüzden kaçamadığı zaman- bir an farları kapatıp, kornaya basmak hayvanın kaçmasına olanak verebilir mi? Acaba?.. Sizin fikirleriniz neler; veya böyle bir şey yapmak daha mı tehlikeli olur acaba?...