Köpeğe Çaprmak Ve Hava Yastığı

vedhot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar bende astra hb 2004 njoy var geçenlerde yaklask 130 km hızla istemeden bir köpeğe çarptım..
Aracımda tamton , sol far , sis farları , klima ve su radyatörü , komple fan , sol çamurluk davulu falan gitti aracın önü haşat oldu yalnız hava yastıkları açılmadı emniyet kemerim takılıydı üzülsemmi sevinsemmi bilemedim acaba bir sorun olabilirmi araçta ..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla sol taraftan çarptınız köpeğe. sensörün algılama alanı dışında kalmış olabilir

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Selamlar,
Öncelikle geçmiş olsun;

Olay sadece sensör değil. Sensör işini yapmış. Doğru olanı yapmış...

Emniyet kemeri ile hava yastığı teoriniz doğru yanlız atladığınız nokta, emniyet kemerinin gerilmesi ve ters ivme.

Eğer ters ivme(Kısaca çaptığınız şey sizin aracınızın hızını bir anda azaltıyorsa, yani duvara, veya kafadan bir araca çarptıysanız)yaşanıyorsa ve emniyet kemeri gergisi sensör verilerinin de yardımıyla sizin savrulacağınızı hesaplıyorsa, işte o zaman patlatır hava yastığını.

Aracınızın zarar görmesi, o köpekcağızın aracınıza yeterli ters ivmeyi yaşattığı anlamına gelmiyor. Yani kısaca araç hayvanı ezdi biçti gitti...

Sonuç olarak, bence hava yastığının açılmaması normal.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun hava yastigi durumunu okadar kafaniza takmayin sanirsam oyle olmasi gerekiyor

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun... Sensör benim bildiği üç noktada var. Birisi de sol ön çamurluk. Açılmaması ilginç?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar bende astra hb 2004 njoy var geçenlerde yaklask 130 km hızla istemeden bir köpeğe çarptım..
Aracımda tamton , sol far , sis farları , klima ve su radyatörü , komple fan , sol çamurluk davulu falan gitti aracın önü haşat oldu yalnız hava yastıkları açılmadı emniyet kemerim takılıydı üzülsemmi sevinsemmi bilemedim acaba bir sorun olabilirmi araçta ..

2001 model comfortline boram vardı aynı hızla gece vakti farkedemedim köpeğe çarptım hayvan öldü araçta çizik yoktu ...
tank gibi arabaydı...
bahsettiğin parçaları yenileyeceksin ama bi fotosunu sakla zira inandırman zor olabilir satarken.
geçmiş olsun...

Son düzenleme:

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok buyuk gecmis olsun bole seyler cok tehlikeli oluyor.Allah beterinden korusun.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir zamanlar :), 2001 model comfortline boram vardı aynı hızla gece vakti farkedemedim köpeğe çarptım hayvan öldü araçta çizik yoktu karlıkta ince bir çatlak dışında ...
tank gibi arabaydı onu hatırladım birden ...
bahsettiğin parçaları yenileyeceksin ama bi fotosunu sakla zira inandırman zor olabilir satarken.
geçmiş olsun...
130 km hızla köpeğe çarptınız ve araçta çizik olmadı? 0'ı fazladan koydunuz sanırım....