Kontak kapatırken motorda titreme

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. aracımda yeni bir sorun çıktı. Bu her zaman olmuyor. Bazen kontağı kapatırken motorda bir gürültü titremeyle karşılaşıyorum. Acaba ne gibi bir sorun olabilir neyden kaynaklıdır sizce?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eksoz....

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Gürültülü titreme dediğiniz, tekrar çalışacakmış gibi sarsılma şeklinde mi? Eğer öyleyse muhtemelen aracınız (dediğinize göre bazen) ters çalışma yapıyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kulaklarımı ne var onlardan yapıyor. sattığım astranın baskı bitmişti sanayiye gidene kadar aşırı bir vibrasyon tak tak vura vura gitmek zorunda kalmıştım. 2 tane kulağa mal olmuştu + olarak bize ordan biliyorum...

alpunga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gürültülü titreme dediğiniz, tekrar çalışacakmış gibi sarsılma şeklinde mi? Eğer öyleyse muhtemelen aracınız (dediğinize göre bazen) ters çalışma yapıyor.

evet sanki çalışacakmış gibi bişeyler oluyor. sarsılıyor biraz dediğiniz gibi. ters çalışma neden olur ki acaba?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme zamanlamasında sorun olabilir,Trigere baktırın
kurum bağlaması olabilir,birde sübaplar sıkı ise tam açılmıyor ise kızışır buda sebep olur yanlış patlama zamanlama uymamasına sebep olur.
Yani önce trigere bakın,sübap ayarlarına bakın yakıt sorunu ilma ihitmialine bakın düşük oktan..bunlar düzeledi sorun yoksa bir totoyla çıkın kurumlar temizlensin bu halde motor fazla dayanmaz sorun yaşarsınız