ASTRA H ile ilgili Genel Sorunlar

EasyOlmayanTronic

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Aracım 2012 Astra H 111. YIL Enjoy Easytronic.

Aracımda 2 önemli sorun başgösterdi.

1 -) Klima "derece" ayarlama butonu çalışmıyor. Düğmeyi ne kadar döndürürsem döndüreyim sıcaklık yazın kaldığı noktada (17 ve 18 arasında) gidip geliyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir? Yalnızca düğme mi sorunludur yoksa komple kontrol paneli mi değişmesi gerekir? Bir öngörünüz varsa yorumlarınızı bekliyorum.

2 -) İkincisi ve daha can sıkıcı olanı ise ESP & ABS arıza lambalarının yanıyor olması. Birkaç gün önce aracımın hız göstergesinde dalgalanma gördüm. Hız kadranı 120'yi geçtiğinde işaretçi bozulmuş gibi aşağı yukarı dalgalanmalar yapıyordu. Düz yolda sabit 130-140 civarı giderken vitesi kendiliğinden 5'ten 3'e düşürdü. Daha da yüksek hızlara (150-160) çıktığımda kadran iyice sapıttı ve sapma miktarları çok arttı. Bunun neticesinde araç sanırım kaçla gittiğini anlamadı veya kayıyor gibi algıladı ve 1-2 kere ESP çalışma uyarısı verdi. Sanırım bunlar da o dalgalanmadan nasibini aldığı bir hareket.
Ertesi gün ise araç ESP & ABS arıza lambaları yaktı. Arıza lambaları sürekli yanık değil. Bazen yanıyor, bazen yanmıyor. Bugün de düşük hızlarda devirlenirken arabada tekleme sezdim. 2-3bin devirden sonra 1-2 kere küçük tekledi.

Bu iki sorunun temel sebebi bana beyin yahut soketler gibi geliyor.
Varsa benzerini yaşayan veya fikir belirtebilecek arkadaşlarımız; yorum bırakmasını rica ederim.

İyi forumlar, iyi günler.