Kontak Açınca Radyonun Açılmaması, Araç Ayarlarına Girememek ve Park Sensörünün Çalışmaması

Murat Güçlü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracımı yeni aldığım için forumda de yeniyim, umarım uzun yıllar güzel bir ortamda birlikte oluruz.

Onun haricinde sorunuma gelecek olursam,

2009 model 1.6t cosmo paket Insignia aracım var. Yaklaşık 1.5 ay önce aldım aracı. Dün akşam alışverişe gidip geldikten sonra aracın kontağı kapattıktan sonra müzik sisteminin kapanmadığını fark ettim. Bugün sabah işe giderken kontağı açınca müzik sisteminin kendiliğinden açılmadığını fark ettim, şaşırdım ancak kendim açınca sıkıntısız çalıştı ancak park sensörlerinin de çalışmadığını gördüm, açmaya çalıştım park sensörünün ışığı yanıp sönüp, sönük kalıyor ve ekranda sadece "park yardımcısı kapalı" yazıyor, herhangi bir arıza vermiyor.

Ayarlarda seçeneklere bakmak için ayarlara girmek istediğimde de "yalnızca kontak açıldığında ayarlama" şeklinde bir ibare çıkıyor ve girmiyor. Halbuki araç o sırada zaten çalışır vaziyetteydi. İşe geldiğimde aracı park ettim kontağı çıkardım normalde müzik sisteminin kapanması gerekirdi ancak yine kapanmadı. Sanıyorum ki araç kontağı görmüyor veya buna benzer bir durum var.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Haftasonu akü kutup başlarını söküp takacağım bir ancak başka bir problem olabilir mi emin olamadım. Alışveriş için markete gidip çıktıktan sonra malum sebeplerden dolayı kontağa kolonya sıkıp peçeteyle sildim. Ne olduysa ondan sonra oldu zaten. Açıkçası bundan şüpheleniyorum ancak aracın yedek anahtarı da şu anda beni,m bulunduğum yerde değil, memelekette babamın evine bıraktım evde durmasın diye, bu yüzden diğer anahtarı deneme şansım yok şu anda.

IMG_9173.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Murat hocam, öncelikle aramıza hoşgeldiniz aracınızı güzel günlerde güle güle kullanın inş. Multimedya sorununuza gelecek olursak kutup başını söküp taktığınızda muhtemelen düzelecektir. Park sensörü konusunda sensörlerin önünde herhangi bir çamur vb bişey varmı kontrol edermisiniz.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ARamıza hoşgeldiniz Murat bey ve geçmiş olsun..@Hasip kardeşimin dediği gibi kutup başlarını söküp takınca düzelecektir..Sistem resetlenir...Teyp kodunuz vardır umarım..Sök-taktan sonra kod ister...Diğer taraftan özel temizleme kontak spreyler var elektik devreleri potans vs lerde kullanılır..Bundan temin edip kolonya sıktığınız yere bu spreyden sıkıp bir süre bekleyebilirsiniz...Bir ihtimal nekadar sıktınız bilmiyorum ama kolonyadan bir sigortada atmış olabilir...