kontağı kapattığımda gürültülü stop ediyor ???

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpg taktırdıktan sonra motoru stop ettiğimde bazen hafif sarsıntılı ve takırtılı bi ses geliyor.geçici bi sorun mudur acaba.lpg taktıralı 5 gün oldu.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kulaklarında bir sıkıntı olabilir eskiden farı sadece sarsıntılımı stop etmesi ve sadece benzinndemi lpg demi yapıyor yoksa her ikisindede mi yapıyor

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılan lpg siistemi bağlantıları biryere sürtüyor olabilir bence hemen servise gidip baktır bir sorun olabilir

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktırdıktan sonra olmaya başladı ve bugün dikkat ettim kısa mesafede olmuyo motor en az bi 15 -20 dakika çalıştıktan sonra stop edince oluyor.sistem sıralı brc.acaba lpg olduğundan mı oluyo yani normal olabilir mi?
bu arada lpg ve benzinde ayrı ayrı denemedim sadece lpgde kullandım taktırdığımdan beri.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpg taktırdıktan sonra motoru stop ettiğimde bazen hafif sarsıntılı ve takırtılı bi ses geliyor.geçici bi sorun mudur acaba.lpg taktıralı 5 gün oldu.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

karışım ayarı fakir ise yanma odası aşırı ısınır ve karbon birikintileri kor haline gelir,siz kontağı kapattığınızda bujiler ateşlemese bile devredeki LPG tutuşmaya devam eder bir iki saniye ve motor sansıntıyla stop eder..

benzinde bu sorun yok ise nedeni LPG nin ayarsızlığıdır..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karışım ayarı fakir ise yanma odası aşırı ısınır ve karbon birikintileri kor haline gelir,siz kontağı kapattığınızda bujiler ateşlemese bile devredeki LPG tutuşmaya devam eder bir iki saniye ve motor sansıntıyla stop eder..

evet sizin dediğiniz olabilir. benim arabada da var aynı sorun.. kontağı kapattığınızda son bi patlama daha yapıyor motor ve titreyerek stop ediyor. hatta debriyajdan erken çekerseniz araba öne bile atlama yapıyor..
ben sorduğumda ustanın birine bişey olmaz. sorun yok demişti..

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.ama anlayamadım ya bazen oluyo bazen olmuyo.zamanla düzelir belki çok rahatsız ederse servise götürürüm madem arkadaşa sorun yok denilmiş ciddi bi hasar vermez o zmn

ogrtmn85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor kulaklarında bir sıkıntı olabilir eskiden farı sadece sarsıntılımı stop etmesi ve sadece benzinndemi lpg demi yapıyor yoksa her ikisindede mi yapıyor

dikkat ettim sadece lpg de iken ve 5-6 km ve üzeri yol yapınca sonrasında stop edince oluyor bu sarsıntı.

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

+ 1 :alkis: