Komple motor yapıldı.... sorum var.?

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen sene 2500 tlye sıfır motor yapkırdım. banada 2 3 bin km dikkatli kullan dedi. ama ne gezer. 1000 zor yaptım .. sonra allah ne verdiyse. eskisi gibi.yine her 5000 bin km de 1 lt yağ koyuyorum ama su eksiltmiyo.

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz gibi birden dip gaz yapmadım, uzun yolda kademeli şekilde deviri ve hızı arttırdım, yaklaşık 100km 130-140km hızla gittim Adapazarını geçtikten sonra 3 şeritli yolda yavaş yavaş hızlandırdım...alır almaz 220km yapmadım, dönüştede aynı şekilde şekilde 140-150km hızla döndüm arada 5-10dk 180-200km hız çıktım..ustayla görüştüğümde yağ yakması normal dedi...

Yanlış anlaşılma da olabilir. Ustaların tavsiyesine göre yeni rektefe edilen bir motor 1500-2000 km kadar aşırı sıkıştırılmadan kullanılmalı. Daha sonra uzun yolda 90-100 km gibi sabit hızda 100 km kadar kullanılmalı, araç biraz rölantide çalıştırıldıktan sonra dönüş yolunda yavaş yavaş devir artırılarak yüksek devirde kullanılmalı şeklinde. Bu arada motor biraz sıkı olduğu için araç zorlanacaktır, bir miktar hareretin artması bence normaldir, bu nedenle su bir miktar eksilebilir ama yağın azalması kafamı karıştırdı.