km göstergesi ile lastik ebadı ilişkisi. YARDIM

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atıyorum orjinal lastik 15 jant ve lastik yanak boyutu 65 iken, jantı 14 yada 13 yapıp yanağı yine 65 kullanıyorlar.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
atıyorum orjinal lastik 15 jant ve lastik yanak boyutu 65 iken, jantı 14 yada 13 yapıp yanağı yine 65 kullanıyorlar.

tamam anladım, ilk önce 15 jant ile taksimetre ayarına giriyorlar, sonrada 15 leri çıkartıp 13 takıyorlar, çoluğuna çocoğuna haran lokma yediriyorlar :(

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abininde demek istediği tam buydu işte malesef. ama hepsi yapıyor demiyorum içlerinden yapanlar çıkıyor malesef ki ankarada hiç denk gelmedim ama istanbulda malesef taksicilerle hiç iyi anım yok heleki yolu bilmediğini anlasınlar affetmezler...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abininde demek istediği tam buydu işte malesef. ama hepsi yapıyor demiyorum içlerinden yapanlar çıkıyor malesef ki ankarada hiç denk gelmedim ama istanbulda malesef taksicilerle hiç iyi anım yok heleki yolu bilmediğini anlasınlar affetmezler...
Şimdiki durumu bilmiyorum ama bir zamanlar Ankara trafik şube müdürlüğü bu tip araçlara devamlı ceza yazıyorlardı, ayrıca müşterileri bu tür arabalara binmeyin diye uyarıyorlardı.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
ben Ankara da sekiz yıla yakın taksi şoförlüğü yaptım. biz genelde bırakın jant ufaltmayı, polislerin ceza yazacağını bile bile 16-17 jant,geniş taban lastik takıyorduk sırf görsellik olsun diye.
bizim şoför esnafının meşhur bi lafı var " arabanın altından yel geçiyor " diye ama demekki para hırsı insanlara bunu unutturuyor.