Km. Düşürülmüş Ne Yapacam

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ispatı imkansız değil aracı ya sahibinden.com kanalıyla yada eş dost beraberinde alındıysa kayıtlar ve şahitler delil niteliğindedir. Noter kanalıyla bir ihbarname gönderin ve işin peşine düşün. Belki bu yazdıklarımızı bile görüp okuyup ona göre size cevap veriyor bile olabilir.

Araç alırken hepimiz km sini noter satışlarına koymalıyız. İsterse 2-3 sahibi değil 6-7 sahibi olalım. Sonuç olarak bu araçlar muayeneye girdi ve belirli bir süredir kayıtları var. Aynı şekilde alacak olduğumuz araç garantiden düşmüş olsa bile yine yetkili servise gösterip en son ne zaman hangi km de servis almış bakmalıyız buna göre de km konusunda kafamızda fikir olur.

Evo34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
otomobiltestgaraji.blogspot.com.tr
280bin km'deki aracı kullanabileceğiniz bir psikolojinizin olduğunu sanmıyorum.
O sebeple mümkün olduğunca pazarlıkla aradaki rakamı düşürmeye çalışın.
Tatlı bir şekilde bu işi yaptığını gazetelere, internet sitelerine adını belirterek vb. haber vereceğini bildirin.
Kullanamıyorum bu aracı, bir şekilde geri ala ikna etmeye çalışın.
En kötü senaryoda, yasal hakkınızı kullanın.

Fakat korkum oki, sizden aldıktan sonra km'sini yükseltmeden başka bir kişiye satacak olması...

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech2 de kesin görünüyordur orjinal km. 100 liralık opcomla 2dk. mı almadı orjinal km yi öğrenmek.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

evet görünür demek istediğim opel servisi bunu normal bakım zamanlarında kontrolünü yapıyormu? göstergeyle farklı olup olmadığını araç sahibine bildiriyormu? biz söylersek mi bakarlar yoksa??

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
bildiğim kadarıyla aracı ilk sahibiden aldıysanız mahkeme açarsanız bir sonuç elde edersiniz, fakat size aracın satan kişi ilk sahibi değilse birşey elde edemezsiniz anlaşma yoluna gitmenizi tavsiye ederim.

selamlar saygılar.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Adamı mahkemeye vermeye karar verdim. Hala sallıyor yok 30.000 param var yok para bulamıyorum diyor. Aklı sıra 30.000 i ver kabul ettim diyecem ama yemezler. Biraz önce de araba bende kalsın zararımı karşıla dedim 3-4 ne verirsen ver kapatalım konuyu diye ona da yanaşmadı.
Benim son kararım dava açıp dava sonuçlanana kadar araca binmek.
Şimdi sizlere tekrardan sormak istediğim bir konu daha var. Elimde ankarada bir expertiz istasyonundan alınma rapor var. Raporun fatura kısmında istasyondaki görevlinin kalemle doldurduğu bir bölümde 97.000km bilgisi yazıyor. Expertiz yapılan tarihte aracın devri bende değil. Sizce bu mahkemede işime yarar mı?
Teşekkürler.

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Adamı mahkemeye vermeye karar verdim. Hala sallıyor yok 30.000 param var yok para bulamıyorum diyor. Aklı sıra 30.000 i ver kabul ettim diyecem ama yemezler. Biraz önce de araba bende kalsın zararımı karşıla dedim 3-4 ne verirsen ver kapatalım konuyu diye ona da yanaşmadı.
Benim son kararım dava açıp dava sonuçlanana kadar araca binmek.
Şimdi sizlere tekrardan sormak istediğim bir konu daha var. Elimde ankarada bir expertiz istasyonundan alınma rapor var. Raporun fatura kısmında istasyondaki görevlinin kalemle doldurduğu bir bölümde 97.000km bilgisi yazıyor. Expertiz yapılan tarihte aracın devri bende değil. Sizce bu mahkemede işime yarar mı?
Teşekkürler.

dediğime dikkat et,

aracı aldığın kişi aracın ilk sahibi değilse birşey tutturamazsın!!!

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
dediğime dikkat et,

aracı aldığın kişi aracın ilk sahibi değilse birşey tutturamazsın!!!

Nasıl yani anlamadım. Sadece ilk sahibine yargı yolu açıksa vay araç alanların haline. Nerden bulupta ilk sahibinden alacaz arabayı :)) Bu yazdığınızla ilgili herhangi bir yazı,link vs. var mı elinizde? Paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Nasıl yani anlamadım. Sadece ilk sahibine yargı yolu açıksa vay araç alanların haline. Nerden bulupta ilk sahibinden alacaz arabayı :)) Bu yazdığınızla ilgili herhangi bir yazı,link vs. var mı elinizde? Paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yazı link yok, galerici arkadaşlarm var tecrübelerime göre söylüyorum ve ilk sahibi değilse bende kandırıldım km yi nerden bileyim diyip kolayca mahkemeden kurtulur. haberin ola.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazı link yok, galerici arkadaşlarm var tecrübelerime göre söylüyorum ve ilk sahibi değilse bende kandırıldım km yi nerden bileyim diyip kolayca mahkemeden kurtulur. haberin ola.

Birkaç mesaj önce tuvturk de km si düşürülmüş araç hafif kusurlu diye yazıyorlar demiş bir arkadaş. Aracı aldığınız kişi ne kadar zaman kkullandı bilmiyorum ama eski ruhsattaki tescil tarihinden muayeneyi kendi mi yaptı yoksa hic yapmadı mi anlaşılır. Kendi yaptıysa ve km bilgisini muayene sırasında ogrendiyse aracı size o şekilde satmakla bilerek dolandırıcılık yapmistir. Bu konu da ayrıntılı bilgim yok fakat tuvturk bu şekilde bir uygulama yapıyorsa ve muayeneyi aracıaaldığınız kişi yaptirdiysa isterse 10. Sahibi olsun farketmez. Km düşürülmesini bile bile satmış.