Km. Düşürülmüş Ne Yapacam

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Bu tür durumlar çok fazla yaygınlaştı ama bence mahkeme uğraştırır gibime geliyor aslından bu tür insanları süründürmek te ayrı bir zevk olsada epey vakit alır sonuçlanması. Arabanın birden çok sahibi olduysa topu diğerlerine paslayacaktır. Ancak muayne tarihlerinden yola çıkarak o dönemde araba kimin üstüneyse ordan bir suçlama yapailirsiniz diğer türlüde moralinizi bozmak gibi istemem ama şansınız düşük.En kötü ihtimali göz önünde bulundurursak o sahtekar herife zararına satacağınıza adam gibi bir ustaya götürüp motoru baştan sona kontrol ettirip birde dyno'ya sokup güç ölçümü yapıp belli bir süre kullanabilirsiniz en azından satarken zarar bile etseniz o sahtekara kar yaptırmazsınız bir daha da başkalarını o araç vasıtasıyla kandırmaz.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Aynen bu saatten sonra bende öyle düşünüyorum. Benim maksatım para değil artık. O şerefsiz biraz korkacak belki biraz düşünecek o bile yeter bana. Expertiz raporunda 96,6 çıkan motoru dynoya da soktuk dynoda 94 çıktı. Yani motorun durumunda en ufak bir problem yok. Trigeri felan yeni değişti. Ben bunu en fazla 1-2 sene daha biner km.sini orjinal haline yükseltir öyle satarım. Şu an hem adama kar ettirip hem ben hemen zarar edeceğimi en azından 1-2 sene binmiş kullanmış olurum, diye düşünüyorum.
Bilmiyorum doğru mu düşünüyorum? Artık düşünemez oldum; beynim felç geçirdi son bir haftada. :)

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araç bakarken ilanlarda fiyatı biraz uygun araç bulmuştum aradım kaç gün boyunca adamın tel kapalı ama ilan duruyordu.. Sonra 1 hafta sonra aynı isimde farklı bir ilan yayına girdi ama satıcının nikinin sonunda rakamlar değişmiş sadece bir de arabaların pozları çok benziyor rampada çekmiş ama nik doğrudan görünmüyor isim farklı tabi. Ama çaktım bu ayrıntıyı içimden dedim bu nasıl iş aynı model araba ama ardı ardına niye başka isimlerle satıyor diye (plakalar farklı). sonra 2.ilanı aradım açtı sordum ettim özellikleri hiçbirşey yok dedi fiyatı biraz ucuz buldum yok mu bişey falan yok dedi.adamla buluşmak için sözleştiş fakat .Sonra adama sen başka isimle araba sattınmı falan dedim adam birden şoka girdi yok yok falan ve sonra adam buluştuğumuz saatte telefonu kapattı ve yarım saat beni bekletti. Sonra gece aradım açtı ve kem küm etti niye açmadın falan şarjım bitti dedi ve o plakadan kontrrol ettirdim ki aracı 1 hafta önce devir olmuş bana söz verdiği günde satmış..adam benden kıllandı ve randevuya gelmedi.Lütfen araç alırken böyle ayaklı galericilere dikkat edin satmak için alan adamlar hileli hurdalı araç satabilir bende dolandırıcı tipe denk gelecektim az kalsın.şuda önemli aracı satın alacağınız kişi işyerini vs. söyleyebiliyorsa ve doğruysa bu sahtekarlık oranıda o derece azalıyor. belki bu adamın niyetide böyle zaten km.yi düşürmüş ve karını yapmış şimdi düşüğe alıp yine böyle satıp yine kar yapacak. bildiğin dolandırıcılık suçu yani.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bunları görünce ikinci el araba almaktan çekiniyorum. İşte vergiler bu kadar fazla olmasa en mantıklısı sıfır araba almak ama oda şu durumda uzun vadede mantıklı oluyor. Diğer türlü büyük zarar ediliyor.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı her türlü iade etme Hakkı vardır.o galericilerin bişey tutturamazsın dedikleri mazide kaldı.yok bilmiyodum olayı yok artık.verin hocam mahkemeye.yasal faiziyle birlikte alırsınız.heleki alalı 1 ay süre zarfında öğrendiyseniz.evet maalesef yargı sistemi ağır aksak.verin bi avukata çatır catır alsın paranızı.yeterki adresi belli olsun.belki bir iki yıl Sürer dava sonuçta alırsınız.

Sent from my iPad using Tapatalk

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu km düşürme olayı yüzünden geçenlerde bir galericiyi öldürdü ortağı.
km düşürlmüş aracı satıyorlar şahıs dava açıyor yüklü miktarda zarar ediyorlar ortaklar birbirine girmiş ve ortağın biri öldürmüş diğerini...

mağdem binceksiniz verin mahkemeye hem araca binin hemde dava sürsün 2 yıl sonra aracınızı 0 değer kaybı + faiziyle beraber alırsınız ;)

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuşmalarınızı kayıt et bence çünkü adam savunmasında ben sattığımda 300 bindeydi kendi çekmiş benim böyle birşeyden haberim yok ta diyebilir

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:11 ----------

300 binde arac yüzde 94 dyno nasıl veriyor birde temiz diyorsun benim arac 94 binde o kadar yükdek cıkacağını sanmıyorum

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar km. düşürülmüş araç alanlar kervanına bende katıldım lanet olsun.
30 Eylül de 2009 cdti Astra 97000 de için ankarada satıcıya 34.500 lira ödeme yaptım. Expertize felan soktum arabanın kaporta ve motorunda hiçbir sıkıntı yok. Motor %96 çıktı. Ama km. sorgulama yapmadan aldım.
Başka bir siteden opcom cihazı almıştım ve dün akşam opcomda baktım araç 280.000 km gösteriyor. Beynimden vurulmuşa döndüm. Dedim herhalde clone cihaz hatalı gösteriyor. Gece 5664 e mesaj gönderdim ve sabah sms le km. 280.000 olduğu doğrulandı.
Adamla görüştüm adam benim haberim yok diyor. Kısaca ben senden geri alırsam bende zarar ederim diyor. Adamla ipleri koparmadım. Sövmedim saymadım, durumu iyi niyetle çözme yoluna gidiyorum şimdilik.
En son adamla görüştüğümüzde elinde 32.000 olduğunu istersem 32 ye geri alabileceğini söyledi. Zararım kafadan 2.500 lira.
Şimdi bana ne önerirsiniz. Arabayı bu şekilde satsam ama km. oynandığını söyleyerek kaça satabilirim. Satmazsam ne yapacam mahkemede ne çıkar. Evde huzurumuz kalmadı akşamdan beri.[/QUO

Geçmiş olsun öncelikle.Bu araçta acaba önceden beyin değişmiş olabilirmi.2.el taktılarsa km daha önce sökülen beyin önceki aracın kmsini gösteriyor olabilir.Ufakda olsa böyle bir ihtimal olabilir.Beyindeki epromda saklanıyor km bilgisi sonuçta.Çünkü araç %94 çıktı dediniz motor ya çok iyi durumda yada gerçek km araçta gözükenden daha az olabilir.
Not:biraz moral vermekti amacım.Böyle birşey varmıdır yokmudur tabi bilemeyiz

GKHNGKSL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mahkeme işe yaramaz .sıfır araç değil sonuçta.km garantisi vererek satış yapıyor .arabayı alıp test edıp baktırıp alıyosunuz .bı ıhtımal fatura kestiyse aldıgın fıyattan .tüketici hakları sana bı guzellik yapabılır :) geri iade kosulu oluyor sanırım bellı bı zaman ıcın de .ama araçta olurmu bılemıyorum tüketici haklarına basvurman lazım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:41 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:39 ----------

ve ayrıca teck 2 cıhazında gosterıyorrr yalnız ben baktım soyle bı sorun oldu benım aarac ın km 116 bındee .teck 2 cıhaz da 96000 cıktı adamda sasırdı ...km dusuruldugunu gordumde km nın cıkartıldıgını hıc gormedım dedı ...bı ıhtımal gösterge degısmıs olabılır dedii :) bide böyle düşün :)

musav83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakkınızı arayın daha önce benimde başıma benzer bir olay gelmişti km yi düşüren kişiden aracın kaybettiği değeri geri aldım, adam ile görüşün konuyu mahkemeye taşımaktanda çekinmeyin arada adamın amcaoğlu olması daha iyi amcaoğlunun durduk yere başı ağrıyacağından sizde ödeme yapmayı kabul eder belliki alsatçı bir kişi bu siz 2500 tl zarar etmeyin adamdan 2500 tl geri almaya çalışın, parayı alamasanızda davayı açın uğraşsınlar nasılsa mal sizin şunuda unutmayın her malın bir alıcısı vardır içinizi ferah tutun aracın kapportası ve motoru düzgün ise km yi dert etmeyecek biri mutlaka aracı alır.
Ayrı bir metod (bunu tasnif etmiyorum sizde başkalarını kandırmış olusunuz) aracı belli aralıkla 2 kez tüv türkden muayeneye sokun ve kayıtları şuanki kmde görünsün, ama satarken mutlaka km nin orj olmadığını söyleyin