Km. Düşürülmüş Ne Yapacam

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ama Savaş Abi benim araç 57binde ;) şimdi ben inadıramayacakmıyım satarken?

Ne kadarını sildin :maden:

Ben 30 senelik aracı orijinal 117.000 km de iken satılığa çıkardım, adam haklı olarak inanmadı. İş yerimle ev arası 1 km, kapıda da 2 tane az yakıt tüketen, düşük hacimli araçlar vardı. Alıcı bizi tanıyınca km.nin doğruluğuna inandı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:48 ----------

Savaş abi araca ilan veren adamla ruhsat sahibi farklı kişiler. Ben ilan veren adama ödeme yaptım ama devrini amcaoğlundan aldık. Bu durumda dava süreci nasıl olur acaba?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bu durumda aracın km.sini ya eski sahibi düşürdü ya da amcaoğlu düşürdü. Amcaoğlu durup dururken neden aracın km.sini düşürsün ki? Amcaoğlu büyük ihtimalle "ben bu arabadan bir çorba parası çıkarırım" diye düşünmüş de olabilir. Sıkı bir avukat bu iş (birden fazla muhatap olduğu için) organize/çete dolandırıcılığa girer diyerek karşı tarafın gözünü korkutmak suretiyle dava açmadan da halledebilir.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Adama biraz çıtlattım avukat arkadaşım var ona sordum dedim. Paranı fazlasıyla alırsın diyor avukat dedim. Adamın verdiği cevap "Abi sen öyle diyorsan bende ver avukata der kenara geçerim." diyor.
Adama 34 ver olsun bitsin demiştim yok demişti. 32 ye hemen ver diyende var avukata ver diyende var.
Ne yapacağımı şaşırdım. Bazen diyorum 2bin lira için mahkeme uğraşmayalım diye ama işte adam bile bile yaptıysa diye yediremiyorum kendime.
Off Allah ıslah etsin diyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam o kadar rahat konusuyorsa bence bu isi hep yapiyor demek zaten hep ben yapmadim onceki sahibi yapmis yok amcaoglu yapmis filan olur simdi sen bu araci rahatlikla satabilecegin tek yer galericilerdir sahisa zor satarsin.yapabilecegin sey ya acale etmenin karsiligi olarak 2 500 tl zarar ettim deyip sineye cekiceksin ya da adamla ugrasicaksin mahkemelerde ki ben bundan bisey cikacagini zannetmiyorum cunku biraz arastir km dusurulmus bir arac vizeden hafif kusur olarak geçiyor bu ulkede.benim 2011 de 104 000 de aldigim fiesta 2009 da 134 000 le yekili serviste bakima girmisti boyle cigersiz insan cok var gecmis olsun...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun gerçekten zor bir durum eminim 2500 tl çok önemsiz gelir insana ama bile bile dolandırılma ihtimali adamı sinir ediyor.mahkeme süreci nasıl ilerler kısa bir araştırın kanunlar nedir diye bir avukat ile görüşün net cevap alamazsanız geri vermeyi değerlendirin

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. arkadaşlar servisler normal bakımlarda kmyi tech2 ile kontrol falan ediyormu yeri gelmişken?????? farklılık varsa sürücüyü uyarıyorlar mı...aracı ben bakıma götürdüğümde sarı ing. anahtarı işareti yanıyordu bağlamışlardır sanırım ama km kontrolü varmı??

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Tech2 de kesin görünüyordur orjinal km. 100 liralık opcomla 2dk. mı almadı orjinal km yi öğrenmek.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sırf bu yüzden alırken araçlarımıza artık km'yi yazdırıyorum.
aracın ... km'de olduğunu satıcı doğruladı cinsi bir ibare girdiriyorum noter satışında. zaten km'yi oynayan adam orda zıplar ;)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih bu dedigini ilk sahibi haric kimse kabul etmezki 3. Veya 5. Sahibi ise ve kendisi cektirmemis ondan oncekiker cektirmisse diye.ama o belgeyi imzalarsa adam cok saglam olur tabi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.
satıcı bunu bilerek yapmış bile olsa ispatı imkansız .
dava yoluyla bir şey elde etmek mümkün değil gibi.
noterdeki satış evrağında aracı görüp kabul ettiğinizi belirtiyorsunuz zaten.
içinize sinmiyorsa 2500 zararla geri verin aracı ancak araçta bir sorun yoksa kullanabilirsin tabi.
ben olsam kullanırım ve km sini de olması gereken rakama çekerim.