Klimadan Gelen Esrarengiz Ses!!!

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farenin girmesi çok ilginç olmuş abi. İnşallah başka yerlere zarar vermez.
Bu arada, söktüm Torpidoyu. Sanayide beceriksiz ustalara söktürmektense kendim sökerim dedim. 5 tane vida tutuyor. Torpidoyu falan söktüm. Klima motorunun da vidaları da gevşemişti. Onları da güzelce elden geçirdim. Polen filtresini falan söktüm. Yaprak falan girmiş. Klimanın içine üstten yağsız kontak spreyini bir güzelce sıktım. Mükemmel oldu. Eskisinden de güzel oldu diyebilirim. :)
Yalnız Torpidoyu sökünce bir sorun ile karşılaştım. Soketi çıkmış, muhtemelen çıkarılmış bir fiş. Klima motorunun hemen sağ tarafında, üzerinde Valeo yazıyor. Fişi bi takayım dedim. Taktım. Klimayı açtım. Resmen Pancar motoru gibi tak tak tak diye aşırı görültü çıkardı. Korktum çıkardım hemen fişi. Bunun ne olduğu hakkında bir bilgin var mı abi. Parça da resimdeki gibi.

ea8d77198bb4ac5cdb766ef61e908cef.jpg

7d2fc37bbca7029a2193a70046e2a184.jpg

kaan ; ne fişi olduğunu bilmiyorum. bende cumartesi iyice inceleyim hava tutacağım. torpidonun sökülmesi kolayda ön göğüs sökülmesi gerekirse söktürmeyeceğim. sirkülasyon motorunun fişini çekeceğim. o şekilde kullanırım.

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim ilgin için. Göğüs sökme işi sıkıntılı abi. Klima motoru yerinden çıkacak gibi değil. Belki çıkıyordur ama tam emin değilim. Bir de klima ile uğraşırken bir şey dikkatimi çekti. Polen filteresinin takıldığı yerin orda su tahliye yolu var. Plastik bişey. Onun içi komple ağzına kadar çamur ile kapanmış. Yağmur suları artık nerden nasıl gitti bilmiyorum. Polenden klima fanına ulaşma ihtimali de var. Vectra c kullanan arkadaşların buna dikkat etmesi lazım bence. [MENTION=8181]mustafa57[/MENTION]