Klima yönlendirme teli değişimi sonrası servis ışığı yanması

aytugdemir

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracımı alırken klima yönlendirmesinin bozuk olduğunu bilerek aldım. Klima sadece camlara çalışıyordu. 2 gün önce elektrikçiye gittim ve teli söküp baktığında kırıldığını gördü. Gerekli parçayı temin edip tekrar götürdükten sonra yeni tel takıldı ve klima sorunsuz çalışmaya başladı. Gün içinde aracımla gezdim bir sorun yoktu ancak gece dışarı çıkmam gerekti, arabayı çalıştırdım ve motor çalışır vaziyetteyken servis ışığının yandığını gördüm. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda ışık yanmadı, gideceğim yere kadar sıkıntısız gittim. Gittiğim yerden dönerken araca bindim, çalıştırdım ve ışık yanmadı. Yaklaşık 5 metre ilerledikten sonra tekrar yandı ve stop edip tekrar çalıştırdığımda ışık bir daha yanmadı. Bu durumun klima yönlendirme telinin değişmesiyle bir ilgisi var mıdır? Ayrıca yine bu gece fark ettiğim bir durum var, sağ geri vites lambası yanmıyor. Bu sorun ne zamandır var bilmiyorum, eğer yeniyse bununla ilgili olabilir gibi de geldi ancak pek anladığım olaylar değil. Teşekkür ederim.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bence aracınızı bir opcom cihazına veya herhangi bir OBD cihazına bağlayıp arıza kodlarını ( DTC ) taratmalısınız. Ve çıkan kodları silmeden fotoğrafını alın ki arızalar nelermiş onun üzerinden konuşalım. Bu şekilde çok sağlıklı bir cevap üretmek mümkün değil maalesef.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16