klima yardım !!!!!!!!!!!

omers38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1992 mode opel vectram var geçen hafta klimaya gaz bastırdım ancak bu basım esnasıda bir yerden kaçak vardı tamir etti. ve basıldı gaz ancak sanayiden eve gelene kadar çok az soğuttu yani tam bir soğukluk vermedi daha sonra hiç soğutmadı problem ne olabilir

omers38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama kaçakları tespit etmeden gaz basılırmı ?
ve bir yerde kaçak tepit edildi ve onarıldı

HySofT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bende yaptırmıştım... kaçakları tespit etti contaları deiştirdi..
sonra bi baktım 1 ay sonra bitmiş gaz.. geri götürdüm ustaya...
kompesörden dedi.. kompresörü sökecez içini açıp keçe ve contalarını deişecez o zaman düzelir dedi.. 150-200'e falan malolur dedi (gazla birlikte) ama hala götüremedim ustaya :(

seninde belki kompresörün contalarından kaçırıyodur.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama kaçakları tespit etmeden gaz basılırmı ?
ve bir yerde kaçak tepit edildi ve onarıldı
gazla beraber ilaç koyuyorlar.Bir süre bu şekilde kullanıyorsun ve kontrole götürüyorsun.İncelemeyi gözle yapmıyorlar lazer li bir aletle inceliyorlar koymuş oldukları ilaç nereden çıktı ise belli oluyor ona göre işlem yapılıyor.Zaten kaçakları gözle görmeleri imkamsız sabunlu su ile sistemin her yeri görülmüyor gözden kaçmalar olabiliyor.Ama lazer ve ilaçlı gazla af yok kaçaklara...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazla beraber ilaç koyuyorlar.Bir süre bu şekilde kullanıyorsun ve kontrole götürüyorsun.İncelemeyi gözle yapmıyorlar lazer li bir aletle inceliyorlar koymuş oldukları ilaç nereden çıktı ise belli oluyor ona göre işlem yapılıyor.Zaten kaçakları gözle görmeleri imkamsız sabunlu su ile sistemin her yeri görülmüyor gözden kaçmalar olabiliyor.Ama lazer ve ilaçlı gazla af yok kaçaklara...
:good:

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet renkli gaz basıyorlar biraz kullanıyorsun sonra bakıyorlar kaçak yoksa sistemi komle söküp kontrol ediyorlar başka yapacak birşey yok diye düşünüyorum.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1992 mode opel vectram var geçen hafta klimaya gaz bastırdım ancak bu basım esnasıda bir yerden kaçak vardı tamir etti. ve basıldı gaz ancak sanayiden eve gelene kadar çok az soğuttu yani tam bir soğukluk vermedi daha sonra hiç soğutmadı problem ne olabilir

Komprasör bakımını yaptılarmı?

1: Komprasör bakımı yapılır.
2: Klima hortumlaı temizlenir.
3: Tayzikli hava ve köpükle gaz kaçak kontrolü yapılır.
4: Gaz basılır.

Kolay gelsin.
:good: