Astramız çoluk çocuk bizi yolda bıraktı!! Yardım lütfen..

memedince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 astra h dizel otomatik aracım var..Araç 100.000 kmde ve bugüne kadar tertemiz kullanıldı bakımları yapıldı..En son geçen hafta bakımını yaptırmıştım 1 haftadır doğru düzgün sürmemiştim..iki gün önce baya bi istanbul turu yaptık akşam eve dönüşe geçmek için arabayı çalıştırdım 500 metre falan gittim araba pat diye yolun ortasında durdu..Hani manuel arabada debraja basmayı unutursun da araba durur ya onun gibi durdu kaldı..Bir daha da çalışmadı. Birkaç kişi yardım etti de zar zor arabayı iterek kenara çektik. Çekici çağırdık sağolsun 3 saat gelmedi. Gece yarısından sonra çekici geldi arabayı sanayiye indirdim. Hanım çocuklar falan sabaha karşı eve varabildik. Çok rezil bir durumdu..

Dün sanayide arabayı incelediler. Yakıt pompasının sigortasının attığını söylediler. Heralde sigortayı değiştirdiler çalıştı. Ama sigorta atmasının tam olarak sebebini bulamadılar. Mazot pompası eskimiş olabilir falan dediler. Dediğim gibi araç 100.000kmde ve çok temiz kullanıldı. Aracın bozulduğu gün Beşiktaşın yokuşlarında falan biraz zorlamış olabilirim ama ekstra bir şey yok. Belki klima ve radyo açıktır o da kısık ayarda.

Şimdi korkum tekrardan yolda kalır mıyım? Sanayideki elemanlar da çok güven vermedi bana. Tekrardan iyi bir ustaya baktırsam mı? Bu arada İstanbul Küçükçekmece civarı iyi opel ustası tavsiyesi verirseniz sevinirim. Bir de bu yakıt pompası sigortası nerede, yolda tekrar yanarsa kendim değiştirebilir miyim? Şeması falan var mı?

Saygılar selamlar..

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun arızayı ne yaptilar da düzeldi araç. ? Yakıt pompası yakıt deposunun içindedir. Anladığım kadarıyla pek bisi yapmadan araç düzelmiş eğer ki öyle ise tahminim depoda ki pisliğin anlık enjektorleri tıkamasi siz bi öncelikle wurth dizel enjektör temizleyicisi kullanın depoya 1 şişe koyun aracı fulleyin durmadan enaz 50 km kullanin eğerki problem tekrar ederse yetkili servise gidin aracınızı kurcalatmayin.

memedince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot pompasından şüphelenmişler ama sigortayı değiştirince araç çalıştı. Ama sorunun kaynağı tespit edilemedi. Bir kerelik bir şey mi yok tekrardan beni yolda bırakır mı bilmiyorum..

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlık bi kısa devre durumu olmuş olabilir tabi bunun altında başka bi neden var mı onu bilmek lazım . Siz benim dedigimide uygulayın tedbir amaçlı. Belki o an enjektöre pislik gelip tıkadı ve buna sebebiyet verdi.