Klima ve yakit

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kendi adıma konuşuyorum,zevkin bedeli olmaz.Eğer keyfim için serin serin gitmem gerekiyorsa o an o sıcağı ve rezilliği çekmektense km.de 200 yerine 400 yaksada klimayı açarım.Zaten nereye kadar yaşacağımız belli değil.O yüzden hayattan ve hayatın nimetlerinden ne pahasına olursa olsun faylanmak prensibimdir.Bu arada eğer klimayı açmayacaksak neden klimalı araç alalım di mi ama :D :D :D :D

kesinlikle katılıyorum.;)

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kendi adıma konuşuyorum,zevkin bedeli olmaz.Eğer keyfim için serin serin gitmem gerekiyorsa o an o sıcağı ve rezilliği çekmektense km.de 200 yerine 400 yaksada klimayı açarım.Zaten nereye kadar yaşacağımız belli değil.O yüzden hayattan ve hayatın nimetlerinden ne pahasına olursa olsun faylanmak prensibimdir.Bu arada eğer klimayı açmayacaksak neden klimalı araç alalım di mi ama :D :D :D :D

Çok güldüm ya. sonuan kadar destekliyorum. neden klimalı araba aldın ki :D :D :D

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Alıntı:
VAKVAK95´isimli üyeden Alıntı

Çok güldüm ya. sonuan kadar destekliyorum. neden klimalı araba aldın ki :D :D :D

Arkadaşlar konuyu karıştrıyorsunuz. Yüksek hızda klimayı kapatın denmiyor.
Klimayı ilk devreye alırken düşük devirlerde devreye alın deniyor.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Cengiz bey ilk sorulan yakıtı ne kadar artırdığı.Arkadaş ortalama bir rakam elde etmiş.herkes yorumunu yaptı.Bende mesajımın başında belirttim .Kendi adıma konuşuyorum...diyerek klimalı araçta yakıt sarfiyatının hesabını yapmayacağımı belirittim.Kimseye sataşmadım,uslubumu bozmadım :D :D :D selam-saygı

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok cengiz abi. olayın ciddiyetindeyiz ama az da olsa makara yapalım dedim. ama çok hoşuma gitti o laf. klima açmayacaksam neden klimalı araba aldım :D :D

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok cengiz abi. olayın ciddiyetindeyiz ama az da olsa makara yapalım dedim. ama çok hoşuma gitti o laf. klima açmayacaksam neden klimalı araba aldım :D :D

aynen..bir de sıfır arabayı alıp 3 sene de km yi anca 10000 e getirenlere kızıyorum....komşumun var da...saygılar

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima büyük nimet.İsterse 400krş yaksın, sıcakla boğuşacağıma açarım efil efil giderim yoluma...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
falcon_78 (ali özbay) arkadaşımıza ek olarak:

6- Varacağınız yere gelmeden 2-3 dk önce klimayı kapatırsanız (fanı açık bırakarak) hem soğutma yeterli miktarda devam edecektir hem de borulardaki soğuk hava biraz ılıyacağı için terleme azalacak daha sonraki çalıştırmanızda yoğun nem kokusu olmayacaktır. Ayrıca sağlığınız için 24-25C'den 40C'ye adım atmak zorunda kalmamış bir geçiş ortamı sağlamış olursunuz.

naçizane bir tavsiye :)

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
73 km de klimasız olarak 5.4 l mazot yakan araç aynı yolu klimalı 5.7 l mazot yaktı...bence farkeden bir şey yok...yol izmir-aydın otoyolu..hız sabit 90 km...