Klima sorununa önerileriniz.

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar klima ile ilgili bilginize ve önerilerinize ihtiyacım var. Astra G aracımda bulunan dijital klimamın geçen yıl soğutmasından çok memnun iken bu yaz soğutmama ve seyir halinde iken 2-3 kamesinde iken gııırt gııırt diye ses gelmesi neticesinde bugüne kadar aracımı biri yetkili servis olmak üzere 3 defa klimacıya göstermeme rağmen yine tam soğutmuyor.:( İlkinde gaz basıldı sorun yok dendi sorun devam etti.(soğutma var ama az):( 2. sinde tekrar içindeki gaz boşaltılıp tekrar basıldı sorun yok denildi. ama soğutma yine yeterli seviyede değil.:( 3.sünde bu böyle olmayacak deyip aracımı yetkili servise gösterdim. Burada yapılan işlemler şöyle klima çalıştırıldı içerisinin soğukluğu ölçüldü yetersiz görüldü, yine içindeki gaz çekilip tekrar basıldı. Klima çalıştırıldığında gerçektende soğutuyordu ve ön çam neredeyse buztutmuştu fakat on gün sonra aracımla seyir halinde iken klimayı açtığımda soğutma yine az ve yetersizdi. yalnız dikkatimi çeken yine 2-3 kamede iken gırt gııırt diye ses geliyordu tabi klimayı kapattım. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Sorun basınç müşiri veya magnetik kavrama bobininde olabilirmi.. Cevablarınız için teşekkür ederim..

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz azaltıyor gibi görünüyor bence bi yerlerde kaçak olabilir bi kontrol ettirn çünkü gaz azaldığından tam olarak soğutmuyor olabilir.

ahmet7078

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun kesinlikle kaçaktan bence çünkü aynı sorunu yaşıyorum kaçak var. Hortumları değiştirmem gerekiyor

benfenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima gaz kaçakları genelde siboplardan oluyor kontrol ettirin

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçak az bile olsa zaman içerisinde tamamen bitmezmi?

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu hala çözemedik.

Son düzenleme:

murat101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun vardı usta klıma borularını komple degıstırdı aracım 1 gun orda yattı allaha sukur saat gıbı oldu masraf 150 lıra tabı oaralrda ne akdar bılemem..

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşım aynı sorun bende de var. astra g otomatik klima. ben biraz araştırdım. otomatik olduğu için iç sıcaklığı ayarlamada bir klape ve motor var. bu motor dışarıdan alınan havanın ısıtıcı üzerinden mi veya soğutucu üzerinden mi geçeceğini ayarlıyor. iç ortam ısısı ayarlanan sıcaklığa yaklaştıkça sadece soğutucu üzerinden değil, aynı zaman da bir miktar ısıtıcı üzerinden de geçiriyor. böylece konforu arttırmayı sağlıyor. yani sürekli 10 derece hava yollamıyor. bunu giderek ılıştırıp üflenen havanın sıcaklığını arttırıyor. bu zaten otomatik klima demek. sorun bence bu motor veya klapede.o tıkırtılı ses oradan geliyor. ayrıca sistemde bu klapenin konumunu algılayan birde kalibrasyon sensörü var. bu parçaların hepsi göğüslüğün içinde ve söküp baktırtmayı ben göze alamadım. ayrıca opcom cihazı ile elektronik klimaya bağlandığımda o klapenin konumunu gösteren bir kısım var. yüzde olarak gösteriyor. sıcaklığı arttırıp azalttığımda yüzdesi değişiyor. tam soğuk: 0 tam sıcak:100 gibi. sorun belkide ekektronik kısımda da olabilir. hatta bendeki elektronik diye düşünüyorum. ( sabah ilk marşta klima kapalı ama kompresör çalışıyor. aç kapa yapınca duruyor.) gerçekten ehil bir usta ve tech2 cihazı ile kontrol edersen belki bir şey bulabilirsin. bir çözüm önerisi: klimayı en küçük sıcaklığa (low)ayarlarsan klape tam soğuk tarafında olur. ancak bu durumda auto da bırakırsan fan hızı sonda oluyıor. onuda manuel ayarlar isen bir çözüm olabilir. sonuç ile ilgili bilgilendirirsen sevinirim. bol şans.

sonradan gördüm izmirden yazmışsın. bu konu ile ilgili görüşebiliriz. gaziemirdeyim özel mesaj dan.

Son düzenleme: