Klima Çalışırken Motor Gücü Neden Düşer?

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima çalışırken motor performansının düşmesinin nedeni nedir? opellerde bu durum sıkıntılı diye duydum doğrumudur acaba.? Bariz bir şekilde motor gücü düşüyorsa bunun çözümü ne olabilir?

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 DTE motorlu aracımda bariz şekilde düşüyor. Sanki aracı biri tutuyormuş gibi oluyor.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimanın kendine ait kompresörü/motoru -adı her neyse- olduğundan aracın motorunun gözle görülecek bi kısmını kendine harcıyor.
Yani sizin aracınız sorunlu değil genel geçer bi durum ama tabi can sıkıcı çekiş baya düşüyor hatta servise bişey sormak için uğradığımda aklıma geldi ustaya sordum bu çekiş düşüklüğü/istenilen tepkinin alınmaması/yığılma vs. nedeniyle stop ettirenler bile oluyor sık karşılaşıyoruz bu şikayetle demişti.
Bişey değil zaten benzini hovarda harcayan motor, klima ve hızlı kullanımla birleşince cüzdanı çok kötü üzüyor :)

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimanın kendine ait kompresörü/motoru -adı her neyse- olduğundan aracın motorunun gözle görülecek bi kısmını kendine harcıyor.
Yani sizin aracınız sorunlu değil genel geçer bi durum ama tabi can sıkıcı çekiş baya düşüyor hatta servise bişey sormak için uğradığımda aklıma geldi ustaya sordum bu çekiş düşüklüğü/istenilen tepkinin alınmaması/yığılma vs. nedeniyle stop ettirenler bile oluyor sık karşılaşıyoruz bu şikayetle demişti.
Bişey değil zaten benzini hovarda harcayan motor, klima ve hızlı kullanımla birleşince cüzdanı çok kötü üzüyor :)

o zaman bu yaz antalya tatili baya üzücek beni :)

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımda ancak bagajda iyi bir yük olursa etkiliyor....onun dışında öyle dediğiniz gibi can sıkıcı kadar etkilemiyor...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman bu yaz antalya tatili baya üzücek beni :)

Hocam eşim antalyalı, ben izmirliyim, yazlık didimde :D
kısacası ortalamamız 40-45 c yazın...
Toroslardan antalyaya indik çıktık, 400-500 km yol yaptık geçen yaz sıkıntı çıkarmadı... 1 ya da 2 kez kapattım rampada önüme kamyon çıktı takıldık kaldık yol yapımı vardı o yüzden... birazda sürüşle alakalı, klima açık, yüklü, 60 la tırmanmaya başlanırsa %10 eğimli rampaya araç bayılır kalır... ama 100-110'la girince her türlü gider araç...

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam eşim antalyalı, ben izmirliyim, yazlık didimde :D
kısacası ortalamamız 40-45 c yazın...
Toroslardan antalyaya indik çıktık, 400-500 km yol yaptık geçen yaz sıkıntı çıkarmadı... 1 ya da 2 kez kapattım rampada önüme kamyon çıktı takıldık kaldık yol yapımı vardı o yüzden... birazda sürüşle alakalı, klima açık, yüklü, 60 la tırmanmaya başlanırsa %10 eğimli rampaya araç bayılır kalır... ama 100-110'la girince her türlü gider araç...

Tabiki.
Araç zaten belli bi devire yükseldiyse hissetmezsiniz.
Benim hissettiğim şehiriçinde kırmızı ışıkta vs dur kalk esnasındaki tepki gecikmesi.
Yoksa 3000devir üzeri,şehirlerarası yolda farketmezsiniz aynen..

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben işyerinin fluence marka resmi aracı bir yere giderken rampada klima açık diye bayıldı 2.viteste.....ama kullanıcı hatası tabiki...klima açıkken araç o kadar baygın kullanılırmı...sonra başka şoför abi ile çıktık, ona burada yemez dedik, adam asıldı gaza bal gibide aynı rampayı yedi klima açık iken..

Son düzenleme: