Klima çalışırken gelen ses

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Benim astrada garanti süresinin bitmesin 1 gün kala ikinci problem başladı. Bu gün klima çalışırken ön taraftan sanki araçta turbo varmış gibi bir ses gelmeye başladı klimayı kapattığımda ses kesiliyor açtığımda tekrar başlıyor. Bugüne kadar bu ses yoktu tamda garanti dolarkenmi çıkar bu problemler. yarın garantinin son günü ve servisler randevuyu 2 gün sonraya veriyorlar. daha önce böyle bir problemle karşılaşan oldumu veya ustalardan bir fikir verebilecek olan varsa çok sevinirim. bu gece uyuyamamda şimdi ben.
2005 astra h elegance

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astraların başının belası bu klima kompresörü............Belki kompresör yağında azalma olmuştur..Benim arabadada aynı sorun vardı klimacı yağda azalma olmuş demişti buğün gidecem bakalım...Sonucu bildiririm...

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste önce bi ustaya baktırın, yetkilide vermiyorlarsa randevu özele gidin elletmeden bi baktırın, masraf çoksa garantiyi devam ettirin... yetkilide garanti kapsamında ne lazımsa yapılsın... Ama bilemiyorum arıza varmıdır aracınızda veya nedir diye... Çok ufak bişeyde olabilir belki

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste önce bi ustaya baktırın, yetkilide vermiyorlarsa randevu özele gidin elletmeden bi baktırın, masraf çoksa garantiyi devam ettirin... yetkilide garanti kapsamında ne lazımsa yapılsın... Ama bilemiyorum arıza varmıdır aracınızda veya nedir diye... Çok ufak bişeyde olabilir belki

Açıklaman için teşekkür ederim. Garantiyi devam ettirin yazmışsın da onu nasıl yapıyoruz acaba

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence servisin verdiği randevu gününü beklemeyin ve garantisi bitmeden servise gidin derim.klima kompresörü'nün pahalı bir parça olduğunu biliyorum.garanti dışı kalırsanız ödemek zorunda kalırsınız.

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sizin yerinizde olsam direk servisin kapısına dayanırdım durumu izah ederdim, garantinin dolacağını falan söylerdim enazından henüz garanti kapsamındayken parçanın arızalandığını tespit ettir.

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise git garantiden değiştirrler

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıklaman için teşekkür ederim. Garantiyi devam ettirin yazmışsın da onu nasıl yapıyoruz acaba

yetkili servisler belirli bir miktar ücret karşılığı garanti süresini uzatıyor ama ücret nedir bilemiyorum 1-2 ay önce böyleydi durum değişmediyse... Ben eğer değişmesi gereken bir parça varsa ve pahallıysa ki bilemiyorum garanti süresini uzatmak daha mantıklı olur diye tavsiye ettim... ama önce arızayı tespit etmek lazım ve bu garanti süresi uzatma işlemi için aracınızın garanti süresinin dolmamış olması gerekmekte...

Dediğim gibi bu söylediklerim şayet arıza varsa, boyutuna göre size bir alternatif olur.

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, yorumlar üzerine zorlada olsa garanti bitmeden yetkili servise verebildim arabayı. Söylediklerine göre klima kompresöründe gaz yoğunlaşması olmuş, gazı boşaltıp tekrar gaz bastıklarını söylediler gerçektende ses kesildi.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.