Astra H Klima kontrol panelinden gelen ses

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model astra h kasa analog klimalı aracım var. Analog klima tuşunu en sola yani ayağa ve yüze veren kısıma çevirdiğim zaman saat çalışması gibi tıkır tıkır ses geliyor. Sanki bişey takılmış gibi. Fan açık olmadığı halde bile kontağı iki kere çevirdikten sonra bu ses başlıyor. Analog düğmeyi diğer kısımlara çevirdiğim zaman ses kesiliyor. Sebebini bilen veya daha önce bu durumla karşılaşan var mı?

Resim ekledim. Hava yönlendirme tuşu en soldaki konumda iken bu sorun var. Diğer kısımlara çevirdiğimde ses yok.

Ekli dosyalar

• 672570_1415284846.jpg
    672570_1415284846.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 19

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun altındaki kapağı açın , sağ tarafta beyaz bir disk göreceksiniz rayları vardır , büyük ihtimal tırnak yerinden atmıştır . Bazı durumlarda yağlamak gerekebilir .

Kolay gelsin

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim bugün dediginizi bir deneyeceğim. Sonucu buradan paylasirim

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunum cozuldu. Tuşu en sola doğru zorlayinca bu ses geliyordu. Fakat tam resimin üzerine getirdiğimde ses kesildi. Yani çok az sağ tarafa cevirdim ve ses kesildi. Ben tam sola çevirirken zorlamisim galiba

keremgunay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Simdi fark ettim. Teyibin sol ve sağa kanal değiştirme tuşları da çalışmıyor(Fm ve Cd tuslarinin altindaki tuslar) . Neden olabilir ki. Kontağı iki kere çevirince çalışmıyor gösterge ışıkları yanarken. Ama bir kere çevirince calisiyor. Direksiyondaki ileri ve geri tuslari çalışıyor.
004edb8b3f6e6825217271be65552437.jpg

Son düzenleme: