klima açıkken frenin az tutması

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
klima açık haldeyken fren daha zayıf gibi sebebi nedir acaba genel birşey mi yoksa benim araçta mı sorun var

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima açıkken frenleriniz aynı olmalıdır.Araç otomatikmi? Fren sisteminizi fren merkezinizi kontrol ettirin ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim Bey klima ile frenin bağlantısını kuramadım ne alaka diyorum kendime?
Acaba bir kaç kez frene basınca fren gücü kaybediyorda siz öyle bir kanıya sahip olabilirmisiniz diye düşünüyorum,çünkü eğer fren hidroliğiniz eski ise bunu yapar yani ısınınca fren tepkisi azalır.
çünkü klima ile hiç bir bağlantısı yok frenin

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı yerde aynı noktada hem klima açıkken hem kapalıyken aynı hızda kendinizce bir fren testi yapın bence... Psikolojik olarak klima açıkken motora yük biniyor zor duruyor gibi hissetmiş olabilirsiniz...

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fren hidroligini hiç değiştirmedim araç 3 yıldır bende muhtemelen önceki sahibi de değiştirmemiştir bikaç kez ustaya söyledim değişmez bunun yağı deyince üstelemedim bende ama klima sıcakta kullanılıyor bunun içinde fren yaptıkça disk balata ısınınca yağın ısınması ve fren kaybı oluşması ağır basıyor sanki yorumlara göre

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O fren hidroliği değişmez diyen ustanı değiştir ;)
eğer 5 senelik ise su oranı çoktur ve bir kaç kez frene basınca ısınınca hidrolik gibi press gücü olmayacağından(buharlaşma vs) fren gücü etkisini kaybedecektir ve kuhtemelen ani fren ihtiyacınızda kazaya sebebiyet verecektir

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
o ustalara da zaten buralarda mecburi olarak gidiyorum diyarbakırın ilçesindeyim adamı ikna edemedim fren hidroliği değişimine :dil:

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
... bikaç kez ustaya söyledim değişmez bunun yağı deyince üstelemedim ...

şuraya bak arkadaş... Ben VW yetkili servisinde 5 yıllık aracımın fren hidroliğini değiştirdiğimde usta(!) bana ilk kez görüyorum bu işlemi yapanı demişti. Ben de ona ''bu da benim sizi son görüşüm muhtemelen'' demiştim bir daha o servisin yakınından bile geçmedim...

Bence gitmeyin o ustanın yanına. Yarın size disk değiştirmeye gerek yok der ve sizi tornacıya yönlendirir, ucuz olur der çıkma lastikçiye gönderir....