Klima açıkken Cruise Control Devreye Alındığında Araç Saçmalıyor.!!

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar;

Geçen sene CCyi taktırmıştım. Süper sorunsuzdu herşey. Yalnız şöyle bir sorun var. Bilmiyorum başına gelen var mı..

Klima açıkken CCyi devreye aldığımda araç saçmaliyor.
Hızı sabitleyemiyor. Gazı bi verip bi çekiyor. git gide yavaşlıyor. Sonra yine biraz gaz verip aniden bırakıyor gazı. Ve hep bu şekilde araç gitmeye çalışıyor. Anlamsız bir şekilde kafayı sıyırıyor resmen.

Klimayı kapattıgım anda herşey düzeliyor. Yada CC açıkken klimayıda açarsam aynı şekilde saçmalıyor.

Bir fikri olan?

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
eğerki aracınız düşük devirde klima açtı iseniz yapması normal çünkü bizim araçların kliması motordan kullanıyor

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam her türlü yapiyor. yani 1-2 denemede böyle olmadı bu sorun çok uzun zamandır var. Hep testini yaparım. Ama anca foruma yazabildim.

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Ben hiç denemedim deneyip buraya yazacağım ama geçen sene tatile giderken hep klimalı gittim ben fark etmedim ama deneyip yazacağım

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fark etmedeysin sorun yoktur hocam. Çünkü fark edilmicek gibi değil yani. Bir anda gaz verip bir anda tüm gaız bırakıyor ve bunu sürekli yapiyor.
kafayı yemiş gibi..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Düşük devirde klimayı açtığında bi silkeleme vs hissediyormusun.?
Klima kompresörünü ve şarj dinamosunun voltajını kontrol et bence.
ölçü aletini içeri çakmaklığa tak. yolda bunu yaparken kontrol et şarj voltajı düşüyormu.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşük devirde klimayı açtığında bi silkeleme vs hissediyormusun.?
Klima kompresörünü ve şarj dinamosunun voltajını kontrol et bence.
ölçü aletini içeri çakmaklığa tak. yolda bunu yaparken kontrol et şarj voltajı düşüyormu.

Hayır abi oyle bişey yaşamadım ama yarin tekrardan denerim.

Opcom ile voltajları izleyebilir miyim?

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ince analiz isteyen bi elektronik problemi olması kuvvetle muhtemel.

cc nin kablolarına, (cc nin detayını bilmiyorum ama beyinle iletişim sağlayan kablo vadır sanırım, onun üzerine) ferrit rf filtre taktırmayı deneyin, basit bi parça

aEda.jpg

şurda var, bu biraz pahalıymış ama
http://www.ioffer.com/i/100-pcs-tdk-11mm-clip-on-rfi-emi-noise-filter-ferrites-189626902

bilgisayarların monitör kablolarında, laptop şarjlarında falan görürsünüz geniş bi kısım vardır, budur o işte.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu opel mühendisleri tesisatı kola kadar çekmiş led ışık yeri yapmış ama ışığı bağlamamış ? neden acaba diye düşündüm... inanırmısınız bilmem ama arkadaşın yazdığı türden sorunların başıma gelebileceğini mühendislerin cc ü test ettikten sonra araba saçmaladığı için vazgeçtiklerini düşünüp bu aracı cc siz olarak kabullendim.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
bu opel mühendisleri tesisatı kola kadar çekmiş led ışık yeri yapmış ama ışığı bağlamamış ? neden acaba diye düşündüm... inanırmısınız bilmem ama arkadaşın yazdığı türden sorunların başıma gelebileceğini mühendislerin cc ü test ettikten sonra araba saçmaladığı için vazgeçtiklerini düşünüp bu aracı cc siz olarak kabullendim.

Öyle olurmu ya:D
öyle saçmalama diye bişey yok o başka bişeyden kaynaklanıyordur ama olsa ble onu çözemiyosa mühendisim diye oppelde gezmesin zaten.
ışık olayı tahmince motor beynini ihale edilirken bişekilde unutuldu. daha sonrdan ecuda çıkış olmadığı için maliyet düşünülerek gösterge ışık tesistıda iptal edildi. Milyonlarca otomobil üretince yarım metre kablonun, takılacak 1 tane ledin bile hesabı yapılıyor. Sırf bu çekilen kabloyu azaltmak için CAN BUS sistemini çıkardılar. Ama yinede ışığı yaptıgım devre ile aktif edebilirsin. self serviste şema ve anlatım mevcut.

Ahmet opcom ile blok değerlerinde voltajı görürsün. ama anlıkmı ortalama mı gösteriyor tam harlamıyorum takıp kontrol et bi. + yolda yanına birini al sen bakma tehlikeli oluyor.