Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel bir hastahaneye gittik biz 70 ytl muayene ücreti öderken yurtdısından bir vatandaş 19 ytl muayene ücreti için ortalığı birbirine kattı hollandada böyle değilmişte bilmem ne de oradaki görevliler anlatmaya çalışıyor ama adam dinlemiyor ki iyikide bizim gibi 70 ödemedi.

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa o değil de bu konu çok uzadı gibi geliyor banaa...yazılanlar hepten yanlış anlaşılıyor..genelleme yapıldığını düşünüyor kimi arkadaşlar...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
al iste size bir ornek cagri bey
+
gosterisin ne demek oldugunu cok iyi biliyorum.unutmayin bende turkiyede okudum!

su gosteris isini ben bi anlamadim gitti bende onceden turkiyedeydim ve buraya geleli 10 sene oldu ama bana gurbetciler hava atarlar gibi gelmiyordu..(sanirim benim bakis acim sizlerden farkiliydi) bu arada bizim milletimizin coguna komsunun tavugu kaz gozukuyor...millet dikilip bakarlarsa bazi gurbetcilere onlarda ne yapsin ?

bizim insanımız Türkçe-İngilizce karıştırıp yazmıyor, büyük çoğunluğu noktalama işareti kullanmıyor. ben kullandığım dilden gayet memnunum, düzgün ve anlaşılır yazdığımı düşünüyorum. yani 7.maddeniz beni ilgilendirmiyor.

siz hic alanya yada antalyaya gitmemediniz galiba sanirim orasi turkiye degil ?!
ordaki cogu adamla turkce konusmak bile mucize...! rusca ve ingilzce biliyorsaniz isinizi halledebilirsiniz...
ve dukkanlarin isimleri neden hep yabanci bizim turkcede isimmi kalmadi ?
Turkceye ilk once TURKIYEDE' giler sahip ciksin...biz burda cocuklarimiza ellimizden geldigi kadara bu zorluklar iiinde turkce ogretmeye calisiyoruz...siz merak etmeyin
--------------------------------------------------------------------------------------------

yinede burda bize hey turk diye cagirsalar bile turkiyedeki gibi kufur edip cagirmiyorlar!
ne yapalim hey turk diyince burayi terkmi edelim
biz burda ikinci insan muamelesi goruyor olabiliriz(sizin dusunceniz bu)ama turkiyedeki cogu insan gibi 5. insan muamelesi gormuyoruz!!! allaha sukur durumumuz burda iyi...o bazi arkadaslarin dedigi gibi almanlarin pisligini dedelerimiz temizledi benim sizin ve bir cogumuzun ...pislik temizlemek ayipmi? calismak ayipmi ?
ne yapsalardi bazi insanlar gibi kaldirim muhendisimi olsalardi ?

benim cebimde param varsa izindeysem havamida atarim gezerim tozarim bu kimseyi ama hic kimseyi ilgilendirmez !!! ilgilenmezsiniz olur biter
unutmayin siz onlara baska dunyali olarak bakmadiginiz surece onlarda havasini sadece kendisine atar...bu kadar kirici ve asagalayaci uslup kullanmaniza gerek yok!!!!
ama anladimki bunlari bir cogunuza anlatamadim yada anlamiyorsunuz
onun icin
bundan sonra izine geldigimde boyle yapicam inadina...

herkese keyifli forumlar
Hosca Ve Dostca

Insignia'larla çok ilgili olmama rağmen araba uzaktaysa süzerim ama yanımdan geçerken bakmam,
Türk plakalı hiçbir arabaya sahibi içindeyse bakmam, Ferrari bile geçerken bakmıyorum
kaldı ki gurbetçinin arabasına mı bakacağım?
sizde söylemişsiniz işte, kimse bakmasa bile kendi kendine hava atmış oluyor, demekki anlamışsınız hava atma işini.
1 sefer gurbetçi arabasına baktım ki ona da acıyan gözlerle baktım zaten, evin önünde e46 siyah BMW'nin içine 4 tane şahıs(?) oturmuş, 4 camda açık, ikindi vakti olmasından dolayı gölge olmasına rağmen 4'ünde de gözlük, son ses müzikle etrafa boş boş bakıyorlardı. bunu tofaşçılar bile yapmıyorki?

Alanya'dakilerin nasıl konuştuğu beni ilgilendirmez, Alanya'da kaç tane Türk kaldı?
bende size diyorum işte, memnun olmadığınız konu mu var, açın Türklerle ilgili bir başlık, orayada yazalım, ne var bunda?

izne geldiğinizde burada yazanları inadına sizde yapacakmışsınız, bu inat neden? niye bu kadar içerlediniz ki konuyu? daha önce dediğim gibi bir yaranız mı var? genelleme yapmamamıza rağmen demekki kendinizi bu grup içerisinde görüyorsunuz.

yalcin abi ne yapayim herkes GENELLEME yapiyor....
desinler ki; (BAZI) gurbteciler soyle boyle tamam ona bisey demem..

demekki bende genelleme yapıyorum öyle mi? yazılanları anlamadan cevap veriyorsunuz.

her ne olursa olsun onların vatanı burası ve burayı seviyorlar hemde çok.orda büyüyüp gelip burda 15 ay askerlik yapan tanıdıklarım var.dediklerinize katılmamak elde değil ama o insanlar da yarın ordan emekli olunca VATANIMA TÜRKİYEME gelip yerleşicem diyorlar.3. nesil her ne kadar asimile yetişese de AY-YILDIZ her zaman onların içindedir...

gelmesinler, niye tekrar yerleşiyorlar ki buraya? burası onların kültür seviyelerini kaldıramaz, kaldırıma takılıp düşerler Allah korusun :)

zaten belcika vatandasiyim turk vatandasligindan en son cikacak kisi benim bu sizi ilgilendirmez !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bu arada buyuk harf kucuk harfe dikkat edeceginize daha calisin turkiye kazansin siz kazanin

ülkenize saygınız yoksa daha ne deyimki?

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avrupaya ilk giden nesile saygı duyuyorum,ekmek parası için bokta temizlenir,pislikte çalışmak ayıp değil.fakat ülkeme hiç bir faydası olmayan,düzeltmek için çaba sarfetmeyenlerinde, kusurlarınada dil uzatmasını istemem.beğenmeyen gelmesin,gelip hava atmak isteyende dikkat etsin çünkü bir gün bunlardan birine çok fena dalıcam.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
avrupaya ilk giden nesile saygı duyuyorum,ekmek parası için bokta temizlenir,pislikte çalışmak ayıp değil.fakat ülkeme hiç bir faydası olmayan,düzeltmek için çaba sarfetmeyenlerinde, kusurlarınada dil uzatmasını istemem.beğenmeyen gelmesin,gelip hava atmak isteyende dikkat etsin çünkü bir gün bunlardan birine çok fena dalıcam.

helal olsun:good::good::good::D

OLcaytug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim ailemde gurbetci annem ve büyük babam kesin dönüş yapmış zamanında.şimdi bütün anne tarafım almanyada.benim dayım sırf vatan sevgisi için ülkemizin kazanması için bedelli askerlik yaptı ki ülkeye döviz girsin.isteseydi yapmayabilirdi! aslında gurbetciler ülkemizin bir kazançtır hersene ülkeye döviz sokarlar o yüzden gurbetcilerimizin kıymetini bilelim.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen bende ankaradan ürgüp'e gitmek için yola çıktım ankarayı bilen arkadaşlar eskişehir gölbaşı arasındaki otobanı bilirler.orası 4 şerittir ben 3 üncü şeritten 110 la gidiyorum arkama bi tane bmw yaklaştı sellektör yapıp duruyor sonra solumdaki şeritten fıladı birde el kol hareketi filan yapıyor (sol iki şeritte bom boş) bende biraz peşine takıldım selektör yapıp duruyorum sonra plakaya baktım gurbetçi(sözüm meclisten dışarı)dedim boşver ne hali varsa görsün...

M

matias

Bilgi Girilmemiş

Bende üstü kapalı bunu anlattım abi helal olsun yazı için

bugun park sorunundan dalcaktık mahalle olarak maalesef ses çıkarmadılar ah keşke ters bi hareket yapsalardı....

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Attınız gene havanızı değil mi? :kop::kop::kop:
Güle güle binin arkadaşlar, Allah kaza bela vermesin.

abim Savas abim, konuyu biraz dagitim dedim ama basaramadim:D.hava atmak ne haddime abi opel ailesiyle takiliyoruz ne güzel arabamda siradan bir zafira forum icindeki arkadaslarda cok daha güzelleri var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...