Kıbrıs 39. piyade tümeni 49. piyade alayı

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
--------

Son düzenleme:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kibrista askerlik yaptim lefkosede bu alay degildi ama su soyleyebilirim kibrisin en kotu yeri lefkosedir su sorundur tuvalet sorundur sicak zaten ayri sorundur .

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıbrıs 39.topçu alayında bende yapdım kıbrıs yerine göre değişmekle beraber şehirde merkezde dendiği gibi büyük birlikler yokdur kağıtta girne yada lefkoşe yazar ama çoğu birlikler şehirlerden uzakdadır.. bizim birlik girne yazardı misal ama beşparmakların altındaydı.. arkadaşın dediği gibi çoğu yerde su sıkıntıdır spor bolcana vardır bolcana denetleme yapılır.. şanslıyızsa yazıcı postacı yada haberci olur çok rahat askerlik yapar.. yada merkeze düşerse ordada çok kebap askerlik yapar.. merkezlerdeki büyük tümen yada alaylarda sıkıntı yok ama ücra yerlerdeki birliklerde sıkıntılar var hayırlısı olsun çarşıları türkiye gibi değildir haftasonu tam aksine haftaiçidir çarşısıda güzeldir zaten bir lefkoşe bir girne va gidebiliceği yerler ... genel olarak iyidir çok farklı bir askerlik yapıcağı kesin. :) türkiye gibi değildir..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıbrıs 39.topçu alayında bende yapdım kıbrıs yerine göre değişmekle beraber şehirde merkezde dendiği gibi büyük birlikler yokdur kağıtta girne yada lefkoşe yazar ama çoğu birlikler şehirlerden uzakdadır.. bizim birlik girne yazardı misal ama beşparmakların altındaydı.. arkadaşın dediği gibi çoğu yerde su sıkıntıdır spor bolcana vardır bolcana denetleme yapılır.. şanslıyızsa yazıcı postacı yada haberci olur çok rahat askerlik yapar.. yada merkeze düşerse ordada çok kebap askerlik yapar.. merkezlerdeki büyük tümen yada alaylarda sıkıntı yok ama ücra yerlerdeki birliklerde sıkıntılar var hayırlısı olsun çarşıları türkiye gibi değildir haftasonu tam aksine haftaiçidir çarşısıda güzeldir zaten bir lefkoşe bir girne va gidebiliceği yerler ... genel olarak iyidir çok farklı bir askerlik yapıcağı kesin. :) türkiye gibi değildir..
+1000

sigara istikaklarını da unutmamak lazım...

Kıbrısta askerlıik yapmak bir ayrıcalıktır :) Şanşlıysa askerliği uzun süreli bir tatile bile çevirebilir.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sporu idmanı yat sürünü eksik olmaz.
kolordudaydım.kısa dönem arkadaşlardan bir kaçı orda yaptı.acemi birliğinde tosun gibi olan arkadaşım dönüşte deri kemik kalmıştı.

ancak insan her şeye alışıyor, sıkmamak gerek canınızı.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

abi sen girne amerikan üniversitesinin orda mıydın bu aada kıbrıs kışın çok sıkıcı yazınsa kışa göre daha eğlencelidir ayrıca bağılılıkta yapabiliyor:D

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıbrısta 5 sene yaşadım Türkiye'den çok farklı bir yer zaten uçaktan yada feribottan inince yüzüne bir sıcak çarpıyor ağır bir nem sıcaklık herhalde ya uçaktan yada feribotun motorundan falan geliyor sanıyorsun ilk gidenler varsa öyle bir beklenti içerisinde oluyorlar ki tv lerdeki şanlı şöhretli dünya sanıyorlar kıbrısı kıbrıs ülkemizin ilçeleri gibi yerleri olan nufusu 250 bin olup nufusun cogunlugu öğrenci ve askerden olusan genelde kıbrıs turklerının biz t.c vatandaslarını pekte benimsemediği bir ada, askeriyeler konusunda duyduğum kadarıyla eğitimleri ve sporlarıda ağırmış birde sıcaklık yazın 50 dereceyi buluyor arabada 52 görmüştük geceleride 30 civarı sıkıntı olabiliyor içme suyu çeşmelerden içilmiyor biz damacana kullanıyorduk ancak askeriyede nasıl oluyor tam bilmiyorum, şimdiden hayırlı teskereler.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sen girne amerikan üniversitesinin orda mıydın bu aada kıbrıs kışın çok sıkıcı yazınsa kışa göre daha eğlencelidir ayrıca bağılılıkta yapabiliyor:D

yok ben tam girne ile lefkoşa arasındaydım biizm birlik dağın altındaydı topçu birliği yanımızdada motorlu kundaklı obüs birliği vardı tanka benzer ama tank gibi giderken ateş edemezler durmaları gerekir.. :D :D bizim birliğin yanında night club vardı playboy karşımızdada lipstick diye bir night club vardı :kop: :kop::kop:

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıbrısta tüm muharip birlikler dağınıktır. Ben de 39ncu topçu alayında asteg. olarak görev yaptım, desteklediğimiz piyade taburları ayrı ayrı yerlerde olduğu gibi, daha bu taburların bölükleri ve bu bölüklerin karakolları var ki aralarında yarım saat 45 dakika yol var. 49ncu piyade alayı Güzelyurt tarafında rum sınırını bekler. Birlikleri çok şehir merkezinde yer almaz. Genellikle çarşı izninin yarısı şehir merkezine gidip gelen yollarda araç bekleyerek geçer.
Ben asteg. olarak görev yaptım, benim için bile mahrumiyet had safhadaydı.