ACİL Yardım Lütfen! HARARET GÖSTERGESİ ÜSTÜNDEKİ SAYI 49

Cemtsdmr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2007 model 1.3cdti corsa sport aldım 15 gün önce. Hararet yapıyordu termostat değiştim geçti. Fakat şimdide hararet göstergesinin üstündeki sayı 100 Ken 49 gösteriyor. Ve bu olduktan sonrada araçta 1. 2. Ve 3. Viteste giderken araçtan şırıl şırıl su sesi geliyor akıntı falan yok. Araç çekişten düştü. Ustalarada güvenmiyorum kime götürsem dolandırmaya çalısıyor. Lütfen yardım edin kafayı yiyeceğim.

IMG_20211220_19050451169d7bbf82055f.jpg

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bana sistemde hava var gibi geldi. sistem havayı kendi atar mı bilmiyorum ama soğutma suyunun dolaşımdayken ses yapması hava olmasına işaret ediyor genellikle.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 2007 model 1.3cdti corsa sport aldım 15 gün önce. Hararet yapıyordu termostat değiştim geçti. Fakat şimdide hararet göstergesinin üstündeki sayı 100 Ken 49 gösteriyor. Ve bu olduktan sonrada araçta 1. 2. Ve 3. Viteste giderken araçtan şırıl şırıl su sesi geliyor akıntı falan yok. Araç çekişten düştü. Ustalarada güvenmiyorum kime götürsem dolandırmaya çalısıyor. Lütfen yardım edin kafayı yiyeceğim.

IMG_20211220_19050451169d7bbf82055f.jpg
Aracı motoru yukarıda kalacak şekilde yokuşa park edin. Soğukken kapağı açıp aracı çalıştırın yavaş yavaş havayı atacaktır. Sıvı eksildikçe antifriz ve saf su eklersiniz. Bu şekilde düzelmesi gerekir kullanırkende kapakta sorun yoksa havayı otomatik atar ama biraz daha sürer ve sıvı eksilince göremezsiniz.

İleride opcom alıp onun ekran görüntüsünü koyarsanız daha kesin olur bu şekiilde hangi değeri gösteriyor anlamak zor hem sizin içinde net değerleri göstereceğinden aklınızda soru işareti kalmaz.

Cemtsdmr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracı motoru yukarıda kalacak şekilde yokuşa park edin. Soğukken kapağı açıp aracı çalıştırın yavaş yavaş havayı atacaktır. Sıvı eksildikçe antifriz ve saf su eklersiniz. Bu şekilde düzelmesi gerekir kullanırkende kapakta sorun yoksa havayı otomatik atar ama biraz daha sürer ve sıvı eksilince göremezsiniz.

İleride opcom alıp onun ekran görüntüsünü koyarsanız daha kesin olur bu şekiilde hangi değeri gösteriyor anlamak zor hem sizin içinde net değerleri göstereceğinden aklınızda soru işareti kalmaz.
Merhaba. Bunu yaptım hiç. Bişey değişmedi. Şu an tek merak ettiğim şey bu gizli göstergeyi açtığımda alttaki hararet sayısının üstündeki sayı aldığımdan beri 100. 0 iken şimdi neden 49.0 yazıyor. O önemli şu an

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Bunu yaptım hiç. Bişey değişmedi. Şu an tek merak ettiğim şey bu gizli göstergeyi açtığımda alttaki hararet sayısının üstündeki sayı aldığımdan beri 100. 0 iken şimdi neden 49.0 yazıyor. O önemli şu an
1. dat of fabrication(Üretim Tarihi)
2. date and vers of soft(Yazılım versiyon tarihi)
3. ?
4. speedometer and turometer(Hız ve Devir sayacı)
5. baterry(Akü)
6. a) on board lightining
b) engine temperature(Motor Sıcaklığı)
7. ?
8.?
9.?
10.?
11. a) fuel left(Kalan Yakıt)
b) ?
12. a)
b) instant consm(Anlık Tüketim)
13. a) nr of days from last check(En son bakımdan geçen süre)
b) mile from last check(son kontrolden bu yana geçen km)

Bu listeye göre aracıızın sıcaklığ 91 derece 49 olansa anladığım kadarıyla gösterge ışığı kısıklığı olabilir 6 madde sizin menü

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Cemtsdmr

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1. dat of fabrication(Üretim Tarihi)
2. date and vers of soft(Yazılım versiyon tarihi)
3. ?
4. speedometer and turometer(Hız ve Devir sayacı)
5. baterry(Akü)
6. a) on board lightining
b) engine temperature(Motor Sıcaklığı)
7. ?
8.?
9.?
10.?
11. a) fuel left(Kalan Yakıt)
b) ?
12. a)
b) instant consm(Anlık Tüketim)
13. a) nr of days from last check(En son bakımdan geçen süre)
b) mile from last check(son kontrolden bu yana geçen km)

Bu listeye göre aracıızın sıcaklığ 91 derece 49 olansa anladığım kadarıyla gösterge ışığı kısıklığı olabilir 6 madde sizin menü
Çok teşekkür ederim dediğiniz oymuş. Şimdi su sesi kaldı. Onlarca ustaya götürdüm hala bulunmadı. İstanbulda iyi. Bir opel ustası bulmam lazım sanırım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim dediğiniz oymuş. Şimdi su sesi kaldı. Onlarca ustaya götürdüm hala bulunmadı. İstanbulda iyi. Bir opel ustası bulmam lazım sanırım.
Yukarıda yazdığımı yaparsanız eğer su sesi kalmaz ama eksildikçe antifriz ve saf su ilavesi şart