Kazalı Araç Neden Alınmaz veya Alınırmı ?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şikayet.com a girin bir çok opel bmw mercedes gibi araç sürücülerinin sıfır aldıkları araçların tamir değişen yada boya yapıldığını yazan şikayetler görüceksiniz bu forumda bile bu tip konular var.. tabi sıfır aldınmı biraz üzücü ve can sıkıcı.. ama avrupada olsa kimse dert etmez..

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracimin kapisinda veya baska yerinde kucuk bir cizik olsun yine boyatirim yine boyatirim...
niye cizik dolu arabayla gezecemki hergun + neden o kismi gorunce hergun sinirim bozulacak...boyat gitsin

ikinci el bir araba alacak olsam cizik dolu araba degil adam gibi her yeri boyanmis araba alirim daha iyi...

arkadaslar unutmayalim arabayi kendimize aliyoruz yani binmek icin , zevk almak icin...omurluk olmayacak ya! zevkini cikartin ,
baska bi konuda da paylasmistim forumdan bi arkadasimiz sunu yazmisti yanlis hatirlamiyorsam: eskide misafir odalari vardi annelerimiz bizleri oraya hic birakmazdi...simdiki araba kullananlar icin de bu ornek birbirini tamamliyor...
biz kendimiz icin araba aliyoruz , ama gelecekteki sahibi icin arabamiza dort gozle bakiyoruz...
yani adamin birisi araba almis ve arabaya gozu gibi bakmis ama baska birisi park halinde vurmus.. ama sonrada guzelce tamir ettirmis simdi bu adam arabayi satmak istese satamayacakmi ? ne sacma isler bunlar...acikcasi forumdada bi kac yerde okudum aracta degisen oldugunda bazi arkadaslar fotograf cekip sakliyor..satmak istediginde bunu gostercekmis...arkadaslar araba alicak kisi eger gercek araba sevdaliysa ve gercekten alacaksa ..bunun azina coguna bakmaz...eger arabanda su var bu var diyen bi aici gelsin kapima..yapacagim ilk sey arabanin kapilarini kilitleyip eve gitmek olur..isterse arabanin degerinin 2 katini versin..(tabi bu benim gorusum)

yani araba kazalida olsa alirim..boyalida olsa alirim...

Son düzenleme:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracimin kapisinda veya baska yerinde kucuk bir cizik olsun yine boyatirim yine boyatirim...
niye cizik dolu arabayla gezecemki hergun + neden o kismi gorunce hergun sinirim bozulacak...boyat gitsin

ikinci el bir araba alacak olsam cizik dolu araba degil adam gibi her yeri boyanmis araba alirim daha iyi...

arkadaslar unutmayalim arabayi kendimize aliyoruz yani binmek icin , zevk almak icin...omurluk olmayacak ya! zevkini cikartin ,
baska bi konuda da paylasmistim forumdan bi arkadasimiz sunu yazmisti yanlis hatirlamiyorsam: eskide misafir odalari vardi annelerimiz bizleri oraya hic birakmazdi...simdiki araba kullananlar icin de bu ornek birbirini tamamliyor...
biz kendimiz icin araba aliyoruz , ama gelecekteki sahibi icin arabamiza dort gozle bakiyoruz...
yani adamin birisi araba almis ve arabaya gozu gibi bakmis ama baska birisi park halinde vurmus.. ama sonrada guzelce tamir ettirmis simdi bu adam arabayi satmak istese satamayacakmi ? ne sacma isler bunlar...acikcasi forumdada bi kac yerde okudum aracta degisen oldugunda bazi arkadaslar fotograf cekip sakliyor..satmak istediginde bunu gostercekmis...arkadaslar araba alicak kisi eger gercek araba sevdaliysa ve gercekten alacaksa ..bunun azina coguna bakmaz...eger arabanda su var bu var diyen bi aici gelsin kapima..yapacagim ilk sey arabanin kapilarini kilitleyip eve gitmek olur..isterse arabanin degerinin 2 katini versin..(tabi bu benim gorusum)

olay budur + 1000 :D

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yazdıklarınızın hepsine noktasından virgülüne katılıyorum. ancak şöyle bir durum var ki sizin oraları bilemiyorum ama buradaki işçilik yeri geldiğinde sağlam olacak aracı hurdaya çıkarttırıyor. araç sahibinin kaskosu yoksa serviste yaptıramıyor zaten çok pahalı olduğu için. servislerinde bir standardı yok malesef. bir yerdeki servis harika işçilik çıkartırken başka bir yerdeki işçilik kusuru için bi kaç kere daha götürülebiliyor araç düzeltilmeye. ayrıca buradaki araçların pahalılığı ve gelir düzeyi düşüklüğüde işin içine katıldımı insanlar mecburen aracını satma halini hep göz önünde bulundurmak zorunda kalıyorlar malesef.

keşke dediğiniz gibi olabilse, gerçekten çok isterim

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarınızın hepsine noktasından virgülüne katılıyorum. ancak şöyle bir durum var ki sizin oraları bilemiyorum ama buradaki işçilik yeri geldiğinde sağlam olacak aracı hurdaya çıkarttırıyor. araç sahibinin kaskosu yoksa serviste yaptıramıyor zaten çok pahalı olduğu için. servislerinde bir standardı yok malesef. bir yerdeki servis harika işçilik çıkartırken başka bir yerdeki işçilik kusuru için bi kaç kere daha götürülebiliyor araç düzeltilmeye. ayrıca buradaki araçların pahalılığı ve gelir düzeyi düşüklüğüde işin içine katıldımı insanlar mecburen aracını satma halini hep göz önünde bulundurmak zorunda kalıyorlar malesef.

keşke dediğiniz gibi olabilse, gerçekten çok isterim

Bu dediğiniz olayı ben yaşadım aracımı 2 kez boyattım soldan ama tam istediğim gibi olmadı sözde Opaz (artık Mercanlar) yetkili servis olcakmış :mad:

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dediğiniz olayı ben yaşadım aracımı 2 kez boyattım soldan ama tam istediğim gibi olmadı sözde Opaz (artık Mercanlar) yetkili servis olcakmış :mad:
işte can sıkıcı bir örnek :( çok geçmiş olsun, yetkili servisin bile doğru düzgün iş yapamadığı bi ülkedeyiz, ki adamlar 0 km araçları bile boyalı satıyorlar yeri geldiğinde. durum gerçekten çok vahim...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com

bende katılıyorum ama burası Türkiye, zevkine göre otomobil alanların sayısı kısıtlı :)
ilerde yurtdışına yerleşmem gerekirse en büyük sebebim otomobil sevdam olacak:D

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende sizin dediginize katiliyorum, ancak yurtdisindaki gelir duzeyide turkiyedeki gelir duzeyi hemen hemen ayni oldu...sizin aldiginiz maasla benim aldigim maas ayni..ornek olarak ben sadece her ay ev kirasina 650 euro oduyorum ,ama aldigim maasta oyle yuksek duzeyde degil...
bir yondende haklisiniz burda arabalar ucuz ama bakim fiyatlar ucuk fiyatta ...biliyorsunuzki bundan kisa bi sure once bmw 530(e60) aldim bunun sadece bakim masrafi 950 euro burda + bunun icinde sadece yag ve fitreler var + birde arabayi kontol etmek...sizce buda ucuk bir fiyat degilmi ? + birde bunun icine frenleri falan katarsam fiyati dusunemiyorum bile...

oguzhan forumdasim arabasini boyatmis ama istedigi olmadigini yazmis...arkadaslar bu sonradan tamir olan yerler tabiki arabanin fabrikadan ciktigi gibi kusursuz olmaz...ama hic yoktan ..cizilen yerin pasindan curugunden kurtuldunuz, bu yetmezmi ?(bidahaki sefere baska biyere goturebilirsiniz... + bir yere gitmeden once detayli bir bilgi sahibi olmanizi isterim...acikcasi ben oyle yapiyorum..sacma sapan bir yere 3 kurus verene kadar iyi bir yere 5 kurus verir yaptiririm icim rahat olur icime siner)

keyifli forumlar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
.......... ancak yurtdisindaki gelir duzeyide turkiyedeki gelir duzeyi hemen hemen ayni oldu...sizin aldiginiz maasla benim aldigim maas ayni..ornek olarak ben sadece her ay ev kirasina 650 euro oduyorum ,ama aldigim maasta oyle yuksek duzeyde degil...
................
Aynen dediğiniz gibi. Ödediğiniz kira belki oralarda orta halli bir eve ait olabilir ama bizim burada 650 euro kira ödüyorsan durumun oldukca iyi demektir. Benim akrabam yurt dışında otel müdürlüğü+müfettişliği yapıyor, ancak geçinebiliyor. Türkiye'de otel müdürüyüm dersen, maşallah senin durumun gıcırdır, Allah daha fazla versin derler :).

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen dediğiniz gibi. Ödediğiniz kira belki oralarda orta halli bir eve ait olabilir ama bizim burada 650 euro kira ödüyorsan durumun oldukca iyi demektir. Benim akrabam yurt dışında otel müdürlüğü+müfettişliği yapıyor, ancak geçinebiliyor. Türkiye'de otel müdürüyüm dersen, maşallah senin durumun gıcırdır, Allah daha fazla versin derler :).

dedigin gibi savas abi ...burda 1 kisinin ayligi ile ev gecindirilmez...ALLAHA sukur benim hanim calisiyor yoksa isimiz zor buralarda...

(not: izine gelen cogu almancilara bakipta kanmayin ,11 ayin stresini atmak icin elde ne varsa verip kredi kullanip 1 ay bilemedin 2 ay kalip donuyorlar ama buraya gelincede sabah 5 te is aksam 5 calis dur :D