Kazalı Araç Neden Alınmaz veya Alınırmı ?

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servise gitmeye mecbur olan sıfır araçların, kaportasındaki en ufak darbe için bile, parça değişimine gidiliyor. O aracın satışı zorlaşıyor.
Yıllarca kazasız kullanılan emektar araçların, aman boyalı denmesin diye paslanmasına göz yumuluyor. O aracında satışı zorlaşıyor.
Bana bunlar yanlış geliyor, aracın şasisinde sorun yoksa, boyalı olmuş veya kaportada parça değişmiş araba alınabilir...

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepimiz ne güzel diyoruz, şasisinde sorun yoksa, elektroniği sorunsuzsa, gidişi sağlamsa, boyası çiziktense, değişenleri ufak kazalardansa alırız diye. bu ülkede böyle düşünen kaç kişi var? yada böyle düşünmesine rağmen uygulayan kaç kişi? uygulansa zaten adam çizik araçla gezmez, gider boyatır cıncık gibi yapar keyifle biner, hatta fiyatını bile artırırdı ne güzel yeni boyalı pırıl pırıl diye. ama malesef durumlar tam tersi. adam çiziklerden bıkmış, yada sağda solda ufak sürtmeler olmuş, onları düzelttirmiş keyfine komple boyatmış. direkman aracın alnına pert damgasını yapıştırıyorlar. bakalım bunlar gelecekte tersine dönecek mi, merakla bekliyorum...

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1000

Yetkili servise gitmeye mecbur olan sıfır araçların, kaportasındaki en ufak darbe için bile, parça değişimine gidiliyor. O aracın satışı zorlaşıyor.
Yıllarca kazasız kullanılan emektar araçların, aman boyalı denmesin diye paslanmasına göz yumuluyor. O aracında satışı zorlaşıyor.
Bana bunlar yanlış geliyor, aracın şasisinde sorun yoksa, boyalı olmuş veya kaportada parça değişmiş araba alınabilir...

Tamamen haklısın

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1000000

hepimiz ne güzel diyoruz, şasisinde sorun yoksa, elektroniği sorunsuzsa, gidişi sağlamsa, boyası çiziktense, değişenleri ufak kazalardansa alırız diye. bu ülkede böyle düşünen kaç kişi var? yada böyle düşünmesine rağmen uygulayan kaç kişi? uygulansa zaten adam çizik araçla gezmez, gider boyatır cıncık gibi yapar keyifle biner, hatta fiyatını bile artırırdı ne güzel yeni boyalı pırıl pırıl diye. ama malesef durumlar tam tersi. adam çiziklerden bıkmış, yada sağda solda ufak sürtmeler olmuş, onları düzelttirmiş keyfine komple boyatmış. direkman aracın alnına pert damgasını yapıştırıyorlar. bakalım bunlar gelecekte tersine dönecek mi, merakla bekliyorum...

Avrupada tam bahsetttiğiniz gibi,ağır hasar almamış ufak tefek çiziklerden boyatılmış yada parça 1-2 parçası değişip gıcır gıcır yapılmış araçlar daha yüksek fiyatla satılıyor,bizde ise daha fazla kâr marjı oluşturmak isteyen galericilerin oyunu ve sanayide baştan savma iş yapanlardan dolayısiyle tam tersi bir görüş hakim...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Tamamen anlayış meselesi.Avrupada tamir denince akla parça değişimi geliyor ve orijinal parça , orijinal boya vs...ile tamir bitiyor.Adamların onarım anlayışı çok farklı...
Bizde ise orijinal parça alabilen ve bu parçayı tam anlamıyla ustasını bulup,her iki işlemi kazıklanmadan yaptırabilen kesim maalesef az...
Sol kapınız hasar alıyor,tam orijinali yaptıramıyorsunuz...Diyelimki yaptırdınız kapı komple değişti,boyayı tutturamıyorsunuz...Boya tuttu ,kapı içi lamba kırılmış bulamıyorsunuz ...bulsanızda kenar lastikleri yok...vs...vs...

Avrupadaki kullanımda olan araç yaşı ile türkiyedeki araç yaş ortalamasınıda gözardı etmemek gerek.Orada belli bir hasardan sonra araç piyasadan kalkarken,bizde pert araçlar piyasada cirit atıyor...İşin aslı kimse kimseye güvenemiyor.Böyle bir ortamda darbesiz araç aramak daha doğru geliyor...

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 7 ay önce 96 model bir broadwaya tam 10.400 tl sayıp aldım. araçta 1 gram boyanmış ve değişmiş kazalı parça yoktu. aradan 1 ay geçti aracı 10.850 ye urfaya sattım. :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazalı halini gözümle görmediğim aracı almam. Kimin neyi nasıl tamir ettiği hiç belli olmuyor malesef. Ben kendi aracımın sağ ön çamurluğunu ufak bir kazadan dolayı değiştirdim. Kazalı halinin resimlerini saklıyorum ki satarken alacak adama göstereyim. Onunda kafası rahat olsun.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel olarak araba alırken dizelse motora, benzinli ise kaportaya daha çok önem veriliyor.hani benzinli motora kolay bişey olmaz mantığından yola çıkaraktan...
kaza yapmıştır parça değişmiştir çok sırıtmıyorsa ( boya şekil açısından) ve aracın aerodinamisini yol tutuşunu bozacak bi kaza değilse bence sorun etmek yersiz ama bizim millet arabalarına bir makine olmaktan öte değişik manalar da yüklediği( at.avrat.silah üçlemesinden kaynaklı) ve araba sevdamız hat safhalarda olduğu için insanlar buna çok önem veriyorlar yapacak bilşey yok...
ayrıca bence aracın kazalı olup olmaması değil şöförünün nasıl bir şöför olduğu aracın nasıl kullanıldığı ( mekanik - sürüş bilgisi-bakımı vs açıdan ) daha önemli ...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca bence aracın kazalı olup olmaması değil şöförünün nasıl bir şöför olduğu aracın nasıl kullanıldığı ( mekanik - sürüş bilgisi-bakımı vs açıdan ) daha önemli ...

O yüzden bayandan ve doktordan satılık araç alırken 2 kere baktırmak gerekir :)

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yüzden bayandan ve doktordan satılık araç alırken 2 kere baktırmak gerekir :)
:good:

biri sürüş tekniği konusunda sıkıntılıdır diğeride arabaya acımaz zira paradan yana sıkıntısı yoktur
hepsi değil tabi arada garibanlarıda olabilir :)

Son düzenleme: