Kaza yaptım

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=12186]smihci[/MENTION] [MENTION=30869]ndipi[/MENTION] [MENTION=12271]lampard[/MENTION] bir şey soracağım sizlere kaza yapan araçtaki değer kaybını kaskodan ya da sigortadan karşılayabilir miyiz?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle geçmiş olsun...

Değer kaybını kusur oranına göre karşı tarafın sigortasından karşılayabiliyorsunuz. Ancak hasar alan bölgenin daha önce işlem görmemiş olması gibi bir kriter de var.

Sizin yaptığınız kazada aracınızın değer kaybına yol açacak 2. ya da 3. şahıslar mevcut değil. Yani hak talep edebileceğiniz bir karşı sigorta yok.
Yine bir soruşturun ama bu durumda maalesef herhangi bir hak talep edebileceğinizi sanmıyorum.

tekrar geçmiş olsun.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ford açıyor diye bir durum yok.emniyet kemeri takılırsa ya da toka varsa açar. bizim milletimiz ötüyor diye susturuyor. zaten belli bir süre sonra susuyor. araba nerden bilecek refüje çıktığını. sensöre denk geldimi açar...
Kemer yoksa zaten açmalı ne saçma sistem. Dağıtım yapıyorum sabahları 100 metrede bir duruyorum yeri geliyor. Kemer mi dinleyeceğim. Kemer olmazsa airbag açmazsa ölelim o zaman.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun...

Değer kaybını kusur oranına göre karşı tarafın sigortasından karşılayabiliyorsunuz. Ancak hasar alan bölgenin daha önce işlem görmemiş olması gibi bir kriter de var.

Sizin yaptığınız kazada aracınızın değer kaybına yol açacak 2. ya da 3. şahıslar mevcut değil. Yani hak talep edebileceğiniz bir karşı sigorta yok.
Yine bir soruşturun ama bu durumda maalesef herhangi bir hak talep edebileceğinizi sanmıyorum.

tekrar geçmiş olsun.
Anladım bir de kazada suçum olmamalı sanırım.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kemer yoksa zaten açmalı ne saçma sistem. Dağıtım yapıyorum sabahları 100 metrede bir duruyorum yeri geliyor. Kemer mi dinleyeceğim. Kemer olmazsa airbag açmazsa ölelim o zaman.

mustafa kemer takılı olmassa boyun kırılmalarına neden olabileceği için açmıyor sanırım.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen, bildigim kadarı ile coğu otomabilde emniyet kemeri takılı değilse acmıyor. Ancak sensöre denk gelme biraz sacma geldi bana da.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
[MENTION=12186]smihci[/MENTION] [MENTION=30869]ndipi[/MENTION] [MENTION=12271]lampard[/MENTION] bir şey soracağım sizlere kaza yapan araçtaki değer kaybını kaskodan ya da sigortadan karşılayabilir miyiz?

Benim 2.750 TL tutan hasarımı sigorta şirketi 3.500 TL olarak ödedi.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 2.750 TL tutan hasarımı sigorta şirketi 3.500 TL olarak ödedi.
Siz de karşı taraf var mıydı?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemer airbag ilişkisini oturup anlatacak değilim.
allah büyük kaza vermesin. sen nasıl öne yığılacağını tahmin et birde airbag'in kaç ms'de açılacağını tahmin et. airbag can kurtarmak için boyun kırıp adam öldürmek için değil...

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemer airbag ilişkisini oturup anlatacak değilim.
allah büyük kaza vermesin. sen nasıl öne yığılacağını tahmin et birde airbag'in kaç ms'de açılacağını tahmin et. airbag can kurtarmak için boyun kırıp adam öldürmek için değil...
Çok incesin iyi dileklerin için teşekkürler sağlıcakla kal featih