Yüksek fan çalışması

mezzaros

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ;
Kullandığım araç 2012 Astra j 1.4 Turbo Sport 82.000 km'de ve Benzinli,buraya yaşadığım bir sıkıntıyı (bana normal gelmediği için) paylaşıp sizlerin değerli fikirlerinizi almak istedim.
Evden işe 7 km mesafem var,yolun belli bir bölümü dik bir iniş ve dönüşte rampa,araç durduğunda hemen kontağını kapatmıyorum ki motor biraz soğusun,ama çalışır vaziyette 2.kademe fan 10-15 dakika çalışıyor ve özellikle bu mevsim süreklilik arzetmeye başladı,Bir kaç ustaya durumdan bahsettim ama bana bunun normal olduğunu söylediler.
Acaba bu konu hakkında ne yapmam gerekir?
Araca herhangi bir zararı varmıdır? Araçta LPG yoktur.
Hararet göstergesi 90 ı aşmıyor.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1.4 lerin belirli kısmından sonra araçlarda motor kırılmasın diye fan sürekli devrede kalakalır bu motor için yapılmış korusun diye siz hararet kaldırmıyor yedek su deposuna bakın su kaynatma yapıyormu ve termostat çıkış borusu sıcakmı ve radyatöre el kontrolü yapın dikkatlice ısınıyormu elinizi yakmayın bunların birisinde sorun yoksa sıkıntı yoktur rahat edersiniz fan biraz dursun derseniz motul optimal antifiriz motul mocool koyun soğutma daha iyi olur dan biraz daha geç açabilir

• Beğen
Tepkiler: mezzaros

fatihder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostat yüzünden olabilir.Degismesi gerekebilir

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi