Kaza yaptım sizce kim hatalı?Görüşleriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar uslupsuz bir insansın sen ya. Yazdıklarında hiç izan var mı acaba ? Rüşvet aldıklarını bildiğine göre sende veriyorsun. Rüşveti alan da verende hırsızdır benim gözümde. Yazdığın şeylerin nereye gittiğine dikkat eder insan biraz.
yazılanlar yalan değil ki, bence üsluptada bişey yok, ne küfür var nede terbiyesizce söylenen bir söz. siz hiç bir polisin ağzından duydunuz mu "rüşvet alan polisler var" diye, ben duydum 1. kulak olarak hemde. tabi bana bunu diyen polis tanıdığım yanında baya güzel argo laflarda ediyordu onlar yüzünden tüm mesleğin adı kirleniyor diye. yani bazı polislerin rüşvet aldığını bilmek için rüşvet vermiş olmaya gerek yok. doğruları konuşmakta üslupsuz değil.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisleri ya da başka meslek gruplarını genelleme yaparak suçlamak ancak çamur atmaktır. İçinde rüşvet alanlar var diye "polislerin tek bildiği şey rüşvet almaktır" demek doğruları konuşmaksa eğer, bende o mesajı yazan hakkında bir çok doğru söyleyebilirm. Ya da sizin hakınızda. Her meslek grubunda şerefsilzer var. Hırsızlar var. Polisinde de var, Manavında da, Öğretmennde de. Askerinde de. Sizin mesleğinizi bilmiyorum ama sizin mesleğinizde de fazlaca olduğuna eminim. Bu durumda herhangi meslek grubuna genelleme yaparak konuşmanın adı en hafif tabirle ÜSLUPSUZLUKTUR. Benim etrafımda bir çok meslek grubıunda çalışan çokca tanıdığım insan var. Ve hemen hepside mesleklerini ahlak kuralları içerisinde icra ediyorlar.
Şu atasözü buraya çok yakışacak. "Kişinin bir çok şey bilmesi gerekmez. Haddini bilsin yeter."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...