Kaza yaptım sizce kim hatalı?Görüşleriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakin ol furkan :D
katılıyorum sana, sağından geçmek değilki bu, aynı hızda gidildiğini farz edersek soldaki aracın sağdakinin geçmesini beklemeden dönmeye çalışması nasıl açıklanabilir? sağdan gelen araç hızlı bir şekilde (sollar gibi) geçme girişimindeyse o farklı bir durum. ama normal bir şekilde akan trafikte hemen hemen aynı hızda gidiliyorsa sağdaki aracın burda suçu ne? ayrıca soldaki araç yavaş ise tepesinden geçilecek hali yok, sağdan geçmez suç değildir. öyle bir ceza görmedim şimdiye kadar.

Son düzenleme:

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün eksper baktı salı gününe kim haklı çıkarmış o zaman bildireceğim sonucu.Ayrıca Opak a götürdüm İyi bir ilgi ile karşılaştım bilginize

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi çok basit bi mantık yürütelim. 2 gidiş şeritli bi yoldasın. sol şeritte adamın birisi durmuş sola dönecek karşıdan gelen trafiği bekliyor, sende arkasındasın geldin, sağ şerit boş hala ama adam sol şeritte hala karşıdan gelen trafiği bekliyor. sen o bomboş sağ şeritte o araç dönmeyi beklerken durur musun yoksa o aracın sağından devam mı edersin? durup bekleyeceğini hiç sanmıyoruz değil mi, demekki sola dönmek için hamle yapmış bir sürücünün sağından geçmek için tem'de olmaya falan gerek yok.
şunu yanlış yapıyoruz biz, çok şeritli yol ne demek? işin doğrusu sollamaktır çünkü her bi soldaki şerit daha yüksek hızla gelenler içindir. ama ne selektörle ne kornayla hiç bi şekilde bi sağdaki şeride geçmeyen bir dingili yol boyunca sen beklermisin sağa geçsinde sollim diye? baktın herif harbiden dingil, bi sağ şeride geçersin sağından ilerler kurtulursun.

şu sağlama ön yargısını yıkalım artık. eğer sağlanmak istemiyorsak arkamızdan gelen bizden daha hızlı araçlar için yeri geldiğinde sağ şeride geçip ilerleyelim o zaman.

tek şeritli gidiş geliş olan bir yolda önündeki araç sola dönmek için hamle yaptı ve karşı taraftan gelen aracı bekliyor siz onun sağından geçerseniz ve herhangi bir kaza durumu olursa %10000 suçlu olursun ;) gidiş gelişi 2 şerit olan yolda kimse beklemez tabi onuda biliyoruz ama ben resimlerden gördüğüm kadarıyla tek şeritli gidiş gelişli bir yol ;)

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek şeritli gidiş geliş olan bir yolda önündeki araç sola dönmek için hamle yaptı ve karşı taraftan gelen aracı bekliyor siz onun sağından geçerseniz ve herhangi bir kaza durumu olursa %10000 suçlu olursun ;) gidiş gelişi 2 şerit olan yolda kimse beklemez tabi onuda biliyoruz ama ben resimlerden gördüğüm kadarıyla tek şeritli gidiş gelişli bir yol ;)
iyide madem resimlere bakarak yorum yapıyorsun şunu da düşün. orda yol tek gidiş tek gelişe dönüşmüş mü, dönüşmüş. sağ şeritte kazaya karışan araç o şeride sığabiliyorsa sağ şeritte demek midir, evet. o zaman buradan şu anlaşılıyor ki sol şeritte görünmekte olan araç karşı şeritte tersten ilerliyor. adam hem tersten ilerliyor hemde kendi şeridinde gitmekte olan sürücünün yolunu kontrolsüz keserek sağa kırıp kazaya sebebiyet veriyor. yani soldaki araç kesinlikle suçlu. zaten mantıken tek gidiş tek geliş ve kaldırımlı bir yolda sağ şeritte ilerleyen bir aracın sağından geçebilmek mümkün müdür? aslında kaldırımdan ilerliyebiliyorsa veya önündeki aracın içinden geçebiliyorsa evet mümkündür...

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tutanağın resmini polis çizdi polisin çizdiği resimde bile araba karşı şeritte gözüküyor

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tutanağın resmini polis çizdi polisin çizdiği resimde bile araba karşı şeritte gözüküyor
daha ne o zaman... polis bile tutanağı böyle hazırladıysa sizlik bişey yok o zaman, polisin gözünde bile suçlu o sürücü demekki

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burası benim oyun alanım-haydee herkes evine...

konuyla alakasız herhangi bir mesajda uyarı verilecektir bilginize....

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu nerden nereye gitmişş!! neyi paylaşamıyorsunuz?? anlamadım gardaş..

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu memlekette polis ne işe yarıyor anlamış değilim zaten. Komşu ses yapar polis çağırırsın ''kendi aranızda halledin'' der, gelir canavarın teki vurur polisi ararsın ''kendi aranızda halledin'' der, adam kız arkadaşına laf atar kavga çıkar polisi ararsın ''kendi aranızda halledin'' der.. Ya bu insanlar anormal ya bizim polisler anormal. madem herşeyi kendi aramızda hallediyoruz bu milletin polise ihtiyacı yok demektir. Tek bildikleri rüşvet almak olsa gerek. Dellendiriyorlar insanı!

Ne kadar uslupsuz bir insansın sen ya. Yazdıklarında hiç izan var mı acaba ? Rüşvet aldıklarını bildiğine göre sende veriyorsun. Rüşveti alan da verende hırsızdır benim gözümde. Yazdığın şeylerin nereye gittiğine dikkat eder insan biraz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...